Jak si vybrat správný make-up?

Najít výrobek, který vám sedne na míru, není žádná legrace. Někdy hledáme několik let, než najdeme ideál. Čím se při pátrání řídit?

Na denním světle!

Odstín by měl být co nejpodobnější vaší pleti. Nezkoušejte ho na ruce, ale na bradě. Poproste o vzoreček, a tón posuďte na venkovním světle. Umělé osvětlení totiž výrazně zkresluje. Dále berte ohled na váš typ kůže.

Pro suchou a citlivou je ideální lehký zvláčňující, ženy s mastnou pokožkou by měly volit matující přípravek a ženy se zralou pletí výživný a regenerační s jemným krytím.

Také vás může zajímat ...

Proč je používat?

Ptáte se, proč vůbec make-up používat? Důvodů je spousta. První je sjednocení. Stačí tenká vrstva správného krycího krému a máte zamaskované cévky, pigmentové skvrny i další nedokonalosti. Možná ještě důležitější než zkrášlující efekt je ochranná funkce. Make-up totiž na pleti vytvoří vrstvu, která brání kůži proti smogu, prachu, slunečnímu záření i větru.

Samozřejmě je důležité každý večer líčidlo velmi pečlivě odstranit, aby se pleť přes noc nadechla a zregenerovala. Jako bonus můžete brát to, že dobře vybraný přípravek se správným složením umí vaši pleť i omladit.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...