Jeden ve druhém má stále velkou oporu

Energická VERONIKA ŽILKOVÁ (58) a její třetí manžel MARTIN STROPNICKÝ (63) o sobě už dlouho věděli. Přesto trvalo mnoho dlouhých let, než mohli spojit své životy.

O herečce je dobře známo, že na sebe velmi otevřeně poví téměř vše. A tak fanoušci Veroniky Žilkové (58) vědí, že pochází z přísně katolické rodiny, kterou velmi ovlivnil autoritativní přístup jejího otce, věhlasného českého flétnisty a profesora hudby Václava Žilky (†82).

Také vás může zajímat ...

První svatbu měla v lese

Veronika se proto vdávala mnohem dřív, než vlastně původně chtěla. Tu první svatbu, ještě takovou „naoko“, měla budoucí herečka v lese. Svému tehdejšímu chlapci měla říct, že se jako správná katolická dívka může líbat až po svatbě.

Tak si o Velikonoční neděli uspořádali v lese malý obřad. Protože už tehdy měla Veronika silné sociální cítění, chodila pracovat do ústavu, kde se starali o mentálně postižené.

Tehdy se dokonce rozhodla, že se stane jeptiškou a odjede do Peru jako misionářka. Toto rozhodnutí jí ale doma pochopitelně neprošlo.

Nejprve s ní firtoval, pak ji odmítl

Když sešlo z plánované kariéry jeptišky, tak se Veronika znovu zamilovala, v maturitním ročníku se seznámila s plachým a velmi citlivým Janem Hartlem (67). Ti dva spolu pak chodili čtyři roky, než Veroničino srdce zahořelo pro někoho jiného.

Na divadelní fakultě totiž poznala dalšího osudového muže svého života Martina Stropnického (63). Jenže ten Veroniku po krátkém fllirtování odmítl. Přes dvacet let se pak pořád míjeli.

Než ale Žilková vedle Stropnického konečně zakotvila, stihla toho opravdu dost. Měla hodně velkých lásek, z nichž některé tají dodnes. My ale víme, že jeden čas chodila se svým hereckým kolegou Michalem Peškem (†53).

Osvojila si dvě cizí děti

Do dlouhého zástupu jejích milenců bychom mohli zařadit i Davida Prachaře (61), který si později vzal Danu Batulkovou (62). Pak ale poznala reklamního režiséra Jiřího Hanycha (61), za kterého se v roce 1984 provdala.

Jejich manželství ale nemělo příliš dlouhého trvání a nemohlo ho zachránit ani narození dcery Agáty (35). Když se Hanych zakoukal do Veroničiny kamarádky, přišel nevyhnutelný rozchod.

Žilková naštěstí dlouho netruchlila a téměř vzápětí se provdala za Marka Navrátila (†55). Tomu během několika let porodila syny Cyrila (31) a Vincenta (23). Snad proto, že se Veronika tehdy cítila velice šťastná, rozhodla se pro osvojení dalších dvou dětí.

Své lásce dali druhou šanci

Jenže sedmnáct let od své druhé svatby se znovu ozvala její dobrodružná povaha. Žilková se opět osudově zamilovala, tentokrát do své staronové lásky Martina Stropnického.

Protože se tehdy oba necítili ve svých manželstvích šťastní, rozhodli se dát své lásce šanci. Od té doby pak už byli jenom spolu. Když se brali, byla už na světě jejich společná dcera Kordula Stropnická (14).

Tím ale Veroničina idylická pohádka o rodinném štěstí nadlouho skončila. Když herečka v roce 2007 porodila syna Melichara, moc dobře věděla, že je všechno špatně.

Chlapeček se totiž narodil s vrozenou brániční kýlou, po narození nedýchal a lékaři ho museli ihned operovat. Při velmi složitém chirugickém zákroku mu byl do těla vpraven implantát, díky kterému se mu měly rozvíjet plíce.

U synova lůžka ji musel vystřídat manžel

To se ale bohužel nestalo. Ačkoli Veronika trávila v nemocnici dlouhé hodiny, nebylo to nic platné. Milovaného syna nemohla naučit dýchat, i když si to moc přála. Právě tehdy se naplno ukázala obrovská vnitřní síla jejího manžela.

Ten totiž Veroniku u nemocného synka vystřídal, když ona už nemohla dál. Žilková, která vychovala pět dětí, se už dál nedokázala dívat, jak její synek umírá.

Pomohlo jí divadlo

V tu chvíli Veronice pomohlo, že se mohla postavit na divadelní prkna. V den synovy smrti, 27. listopadu 2007, hrála Žilková představení o hvězdě prvorepublikových filmů Adině Mandlové (†81), jejíž životní příběh se v některých okamžicích shodoval právě s tím jejím.

„Říkala jsem si, že nejsem první herečka, které se něco takového stalo,“ tvrdila později žalem zlomená Veronika. Celá tragédie byla o to smutnější, že se s podobnou vadou narodil i její starší syn Cyril.

Jenže jeho včasná a hlavně úspěšná operace byla prý hotovým zázrakem, který se zapsal do lékařských učebnic. Cyril měl tedy na rozdíl od svého malého bratříčka veliké štěstí a vyrostl v sympatického mladého muže, který své matce dělá jenom radost.

Děti rychle zmizely

Bohužel, to samé nemůžeme říct o dalších Veroničiných dětech. Sourozenci, které si kdysi osvojila, totiž z jejího života zmizeli hned, jak byli plnoletí. Možná je k tomu přiměla její poněkud přísnější výchova, možná se dokonce vydali hledat svoji pravou rodinu.

Dnes je jisté jen to, že to velmi trápilo nejen samotnou Žilkovou, ale i jejich nevlastní sestru Agátu. Ta to cítila jako velikou nespravedlnost vůči Veronice, která by pro svou početnou rodinu doslova dýchala.

Ovšem ani Agáta nikdy nebyla žádný svatoušek. Už v šestnácti letech si nebezpečně zahrávala s pervitinem, což pro ni mohlo mít tragické následky. Tehdy naštěstí zakročila Žilková včas, než bylo pozdě.

Ačkoli to čas od času nebylo jednoduché, dnes jsou spolu všichni šťastní a navzájem se v těžkých chvílích podporují. Snad jim to dlouho vydrží.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...