Jste chráněná proti nemoci covid-19?

Zajímá vás, jestli jste nemoc již prodělala a máte v těle protilátky? Teď máte šanci to zjistit.

Také vás může zajímat ...

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR společně s Asociací laboratoří QualityLab spustila začátkem října sérologickou prospektivní studii zaměřenou na onemocnění covid-19. Během ní budou účastníci testováni na přítomnost protilátek tohoto virového onemocnění.

Zjistí tedy, zda a jak dlouho jsou svým imunitním systémem chráněni proti nemoci covid-19. „Výhodou pro účastníky studie je možnost zjistit, zda mají proti viru v těle vytvořeny ochranné protilátky a pokud ano, v jakém množství.

Výsledky studie budou také sloužit jako vodítko pro výběr vhodné vakcíny, ale i pro rozhodování, zda je očkování potřeba,“ vysvětlil generální ředitel ZP MV ČR MUDr. David Kostka, MBA.

Vhodní kandidáti

Studie potrvá rok a půl a mohou se do ní přihlásit zájemci pojištění u ZP MV ČR starší 18 let, kteří v čase odběru krve ani v předchozích třech týdnech netrpěli akutními potížemi spojenými s onemocněním covid-19. Ti se na základě testování dozvědí, zda v minulosti prodělali infekci a jaké množství protilátek v krvi mají.

Průběh testování

Zájemcům budou během jednoho a půl roku odebrány tři vzorky krve, vždy s odstupem šesti měsíců, a to ve stejné laboratoři. Cena jednoho testu je 600 Kč, pojišťovna jim přispěje 500 Kč vždy na jeden odběr, celkem tedy 1500 Kč.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...