Kuřecí roláda se sušenými rajčaty

Když už nevíte, co udělat s kuřecím masem, je skvělou možností udělat roládu podle Ivany Andrlové, která má pro tuto jižanskou variantu se sušenými rajčaty slabost.

Ingredience: 4 kuřecí prsa, 4 lžíce bazalkového pesta, 4 plátky anglické slaniny, 70 g anglické slaniny na kostičky, 4 sušená rajčata naložená v oleji, olej

Také vás může zajímat ...

Postup: Kuřecí prsa podélně nařízneme a opatrně rozklepeme. Potřeme je bazalkovým pestem, poklademe na ně slaninu a nakrájená rajčata. Zavineme ji a pro jistotu zpevníme párátky, aby se nám při pečení nerozpadla. Jednotlivé závitky zabalíme do fólie a uložíme asi tak na hodinku do lednice. Po hodince je vyndáme, aby získaly pokojovou teplotu, a smažíme na pánvi.

Zapékací mísu necháme mírně nahřát v troubě.

Závitky osmažíme ze všech stran a vložíme je do mísy, zasypeme je na kostičky nakrájenou slaninou a dáme je zapéct při 180 °C po dobu deseti minut.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...