Kurkuma – zlatá bohyně krásy

Kurkuma – zlatá bohyně krásy

Tohle indické koření nejen prospívá zdraví, ale podporuje dobrý stav a pěkný vhled pokožky.

Nejen koření

Také vás může zajímat ...

Někdy se jí říká indický šafrán a znáte ji nejspíš jako koření. Největší léčivou sílu ze všech složek kurkumy mají její éterické oleje a takzvané kurkuminoidy.

Éterický olej z kurkumy má protivirové, protibakteriální, protiplísňové a protiparazitální účinky. Kurkumu můžete přidávat do pleťových masek nebo do masážních olejíčků. Nic se ale nemá přehánět – příliš vysoké množství kurkumy může mít i nepříjemné vedlejší účinky.

Pokud ji tedy nejste zvyklí jíst, nejprve ji otestujte! Zlatá maska Indické ženy odedávna používaly vodu s rozpuštěnou kurkumou pro vylepšení barvy své pleti. Vy si z ní můžete vyrobit zlatou pleťovou masku, která je plná antioxidantů, pleť čistí a vyživuje, dodává jí hydrataci, pomáhá jí udržovat elastickou a mladistvou a působí proti nadměrné pigmentaci.

Navíc ji nevysušuje, sjednotí barevný tón a dodá jí onen půvabný zlatavý nádech. Stačí smíchat tři čtvrtě lžičky kurkumy se čtyřmi lžičkami bílého jogurtu, vzniklou pastu nanést v tenké vrstvě na obličej a po 20 minutách opláchnout.

Proti akné

Kurkuma působí i proti akné i ekzémům. Dobře funguje maska z půl lžičky kurkumy, jablečného octa, medu a mléka. Obličej nejprve ošetřete pomocí vatového tamponku namočeného do jablečného octa. Jemně ho přetřete a nechte ocet působit.

Pak smíchejte zbylé ingredience na kašičku a směs aplikujte na postižená místa na obličeji, nechte působit 15 minut a poté důkladně smyjte.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...