Květáková polévka se sýrovými nočky

Suroviny na 4 porce:

● 1 květák ● 80 g másla
● 2 brambory ● pažitka
● 1 l kuřecího vývaru
● sůl a čerstvě mletý pepř
● špetka muškátového oříšku
● 200 ml smetany 12%

Na nočky:

● 1 vejce ● 3 lžíce nastrouhaného ementálu ● 2 stroužky utřeného česneku ● 1 lžíce jemně nasekané petrželky
● 2–3 lžíce hrubé mouky

Postup:

1. Kousky květáku opečeme na másle. Přidáme na kostky pokrájené brambory, zalijeme vývarem, osolíme, opepříme, přidáme muškátový oříšek a vaříme 10 minut. Děrovanou naběračkou vybereme pár růžiček vcelku a dáme je stranou.

2.Zbylý květák a brambory vaříme ještě 10 minut, odstavíme a polévku rozmixujeme dohladka. Dáme ji na oheň, vlijeme sladkou smetanu a pomalu přivedeme k varu. Ve větším hrnku postupně smícháme vidličkou suroviny na nočky (v pořadí, jak jsou uvedeny za sebou).

3.Vznikne tužší těsto, z něj ukrajujeme lžičkou malé podlouhlé nočky. Vhazujeme je do polévky a zavaříme je. Počkáme ještě 3 minuty a polévku odstavíme. Vložíme zpátky odložené květákové růžičky a před podáváním polévku ozdobíme nasekanou pažitkou.

Extra tip:

Místo nočků použijeme krutony.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama