Léčivá moc afrikánů

Víte, že afrikáni nejsou jen ozdobou našich zahrádek, ale dokážou také léčit? Například snižují bolestivost kloubů. Olej nebo koupel z této bylinky velmi dobře působí při revmatických onemocněních.

Také vás může zajímat ...

Koupel připravíte tak, že necháte květy přes noc namočené ve studené vodě. Druhý den vodu i s afrikány přivedete k varu a po vychladnutí scedíte. Odvar vlijte do koupele a v lázni vydržte nejméně čtvrt hodiny. Afrikán obsahuje rovněž poměrně velké množství luteinu, který se v lékařství používá na ochranu zraku, zejména sítnice.

Jako prevence se doporučuje pít denně půl deci speciálního vína: do litru bílého vína vložte pravý vanilkový lusk a dva malé kousky zázvoru a vhoďte dvě velké hrsti květů afrikánů. Vše nechte macerovat dva až tři týdny na tmavém, chladném místě. Pak přeceďte a oslaďte medem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...