Léčivé bylinky

Únava, špatná nálada, problémy s usínáním nebo smutek bez zjevné příčiny, to všechno mohou být první příznaky toho, že vás trápí deprese. Příroda vám nabízí několik způsobů, jak můžete s mírnými depresemi zatočit sami.

Vyzkoušejte třezalku

Také vás může zajímat ...

Trápí vás úzkost nebo neklid? Teď je ta pravá chvíle vyzkoušet odvar z třezalky tečkované. Můžete ji užívat buď ve formě čaje, nebo v koncentrovanější formě v podobě kapslí, které běžně dostanete v lékárně.

Vždy však musíte mít na paměti, že třezalka není pro každého. Vyhýbat by se jí měli především kardiaci, těhotné ženy a ženy užívající antikoncepci, protože může snižovat její účinnost. Bazalka zažene únavu i stres Bazalka pomáhá zmírnit bolesti hlavy, tiší úzkosti a zahání deprese, únavu a stres.

Kromě toho také prospívá trávicímu traktu a dá se využít i při léčbě močových cest. Užívat ji můžete jako čaj, který si připravíte z 1 lžičky sušené bazalky zalité vařící vodou, kterou necháte 10 minut odstát.

Meduňka místo prášku na spaní Nemůžete spát nebo jste ve stresu? Pak bude pro vás meduňka přesně to pravé. Uvolňuje totiž křečovité stažení způsobené nervovým vypětím a zklidňuje bušení srdce i dýchací a zažívací orgány. Meduňka je také uznávaným uspávacím prostředkem a platí to jak u dětí, tak i u starších lidí.

Voňavý šálek nálevu z meduňky oslazený medem spolehlivě nahradí tabletku na spaní a přitom je naprosto neškodný.

Vyzkoušejte voňavé oleje Se špatnou náladou můžete zatočit i s pomocí éterických olejů. Ten levandulový dokáže zahnat úzkost a bergamotový vám zase přivodí pocit radosti, svěžesti a energie. Chcete-li si zlepšit svůj spánek nebo odstranit stres před spaním, dejte si sprchu a pak pomocí rozprašovače rozptylte do vzduchu malé množství éterického oleje.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...