LICHOŘEŘIŠNICE, přírodní antibiotikum

Tato rostlina se k nám dostala až v sedmnáctém století z Jižní Ameriky a byla používána jako ozdoba zahrad a balkonů. Dnes je oceňována především jako léčivá bylina.

Šetrná ke střevům

Také vás může zajímat ...

Pro své léčivé účinky je lichořeřišnice užívána jako tzv. přírodní antibiotikum. Lichořeřišnice má antibakteriální účinky, dokáže tělu pomoci a neuškodit mu jako například klasická antibiotika, která ničí střevní mikroflóru.

Zatočí s bakterimi

Užívá se jak při léčbě stafylokoka, tak i například při zánětech močového měchýře, ledvin, ale i při zánětech dýchacích cest. Pokud se lichořeřišnice podá včas, dokáže zlikvidovat nákazu už v počátku.

Na vlasy

Dříve se užívala jako prostředek proti vypadávání vlasů. Používá se i jako pomoc při úpravě menstruačního cyklu. Listy lichořeřišnice se nasekají a přidají do koupele. Lichořeřišnice se nejčastěji užívá ve formě tinktury. Je nutné užívat ji pravidelně a v řádech několika týdnů. Lichořeřišnici lze užívat takto i preventivně.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...