Nastartujte svoji imunitu

Právě teď je nejvyšší čas posílit imunitu, která je základem v boji proti nejrůznějším onemocněním. Příroda nám k tomu nabízí plnou náruč prostředků, stačí si jen vybrat. Uplatní se i v případech, kdy nějaká nemoc přece jen propukne.

Ze zelené lékárny

Také vás může zajímat ...

K jedněm z nejlepších antibakteriálních prostředků patří lichořeřišnice. Likviduje v organismu streptokoky, stafylokoky a další druhy bakterií, hlavně v dýchacích a močových cestách. Imunitu dobře posílí preventivní popíjení bezové šťávy nebo čaje. Ten se dá samozřejmě využít i k léčbě nejrůznějších problémů.

Čaj z květů je vynikajícím prostředkem na nemoci z prochladnutí, ničí bakterie a čistí zahleněné průdušky. Plody bezu zlepšují nervové problémy, pupeny zase může pomůžou s likvidací virů a bakterií. Téměř univerzálním pomocníkem je česnek – tohle silné přírodní antibiotikum mimo jiné dokáže zničit rovných 500 z 560 známých kmenů zlatého stafylokoka.

Dobře nám poslouží také bazalka – ať už ve formě tinktury, čajové směsi, nebo koupele, má antibakteriální účinky, uleví při bolesti a pomůže s vykašláváním.

Dobrou službu v prevenci i v akutním boji s nemocemi nám prokáže například i čertův kořen, známý také jako sibiřský ženšen, který zvyšuje obranyschopnost organismu a používá se mimo jiné při doléčování infekčních chorob, slabosti a virových onemocněních. A nesmíme zapomenout ani na med, který obsahuje úplný koktejl prospěšných látek a také bývá označován jako přírodní antibiotikum.

Pravidelnou konzumací této sladké pochutiny můžeme předcházet onemocněním, jako je nachlazení, angína, zánětů průdušek a horních cest dýchacích, rýma apod.

Síla grepových kapek

Grapefruit je pro svou nahořklou chuť nepříliš oblíbené ovoce a obsahuje i spoustu pecek. Ale právě ty jsou jeho největším bohatstvím. Výtažek z nich s vitaminem C poslouží jako dobrá prevence i léčba. Grepové kapky působí proti stovkám kmenů virů a bakterií.

Navíc obsahují bioflavonoidy, které posilují imunitu a čistí organismus, pomáhají proti nachlazení a infekcím a působí také jako přírodní antibiotikum. Užívat se dají jak preventivně, tak i při léčbě různých virových a bakteriálních onemocnění.

Právě na podzim neuškodí absolvovat grepovou kúru – stačí vypít denně sklenici vody s 3–5 kapkami extraktu.

Houby – zabijáci chorob

Také některé houby umí s chorobami zatočit. Například hlíva ústřičná, která působí antibakteriálně, antivirově a navíc i protinádorově. Navíc je velmi chutná, ale protože se tepelnou úpravou cenné látky ničí, je lepší ji užívat ve formě extraktu. Také naše pečárka, tedy žampion, obsahuje látky pomáhající především při problémech s horními cestami dýchacími i průduškami.

Nejvíc se jich nachází v čerstvých plodnicích. Protože jejich množství skladováním i konzervací klesá, mimo sezonu poslouží žampiony ve formě tinktury, jež působí i jako přírodní antibiotikum.

V boji s chřipkou, nachlazením, ale i dalšími nemocemi se skvěle osvědčily i další houby jako šitake, reishi, korálovec ježatý neboli hericium, hnojník obecný a další.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...