Nejlepší bylinka pro ženy

Od doby křesťanství je zasvěcena Panně Marii, a to se odráželo i v jejich lidových názvech. Uplatňuje se nejen při poruchách menstruace a při výtoku, pomáhá překonat i potíže memopauzy.

Kontryhel působí svíravě a velmi rychle uzdravuje. Používá se též jako prostředek, který odvádí vodu a posilňuje srdce, při zhnisaných ranách a zanedbaných vředech. Také po vytržení zubů zahojí pravidelné vyplachování touto bylinkou ránu v průběhu jediného dne.

Také vás může zajímat ...

Pijte kontryhel s kokoškou

Čaj z kontryhelu je všelékem všech ženských nemocí a spolu s kokoškou pastuší tobolkou pomáhá i při tříselné kýle. Pijí se čtyři šálky čaje přes den po doušcích, a to nejlépe z čerstvě natrhaných rostlin. Kromě toho je třeba masírovat příslušné místo tinkturou z pastuší tobolky.

Naši předkové používali rostlinu hojně při epilepsii. Zvenku hojí kontryhel rány, bodné i sečné, když na ně bylinku rozmělníme. Kontryhel také poslouží, když má někdo špatný spánek a často by jej měli pít lidé s cukrovkou. Spolu s pastuší tobolkou léčí chřadnutí svalů a jejich ochablost.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...