Nejlepší recepty našich babiček

Z květů černého bezu si můžete připravit léčivý med. Pro jeho přípravu budete potřebovat 40 květů černého bezu, 1,5 l vody, podle požadované hustoty cukr krystal a 3 citrony. Svařte omyté květy s vodou a nechte přes noc vylouhovat.

Také vás může zajímat ...

Druhý den sceďte a přidejte cukr a šťávu z citronů. Vařte do zhoustnutí a poté slijte ještě vlažné do lahví, které dobře uzavřete, a dejte do chladu. Pokud zvolíte více cukru, získáte hustší med, v opačném případě vznikne sirup.

Květy můžete využít i k léčivé koupeli nohou. Pokud vás trápí nachlazení nebo cítíte v nohách únavu, nechte přejít varem 2 hrsti bezových květů ve 3 l vody. Pak přeceďte a přidejte mořskou sůl. V lázni koupejte nohy 15 minut.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama