Nenechte se převálcovat poprázdninovou depresí

Září je zkrátka stresující dobou pro většinu z nás a není divu, že se v tomto období zvyšuje počet poruch spánku, zhoršují se neurózy a objevují deprese. Podívejte se, jak se tomu všemu jednoduše vyhnout a být v klidu a v pohodě.

1 Zachovejte chladnou hlavu

Také vás může zajímat ...

Pokud při pomyšlení na to, že je září už zase tady pociťujete nepříjemnou nervozitu, zamyslete se nad tím, co to pro vás doopravdy znamená. Sepište si, co všechno chcete udělat a pak svůj seznam seškrtejte tak, aby na něm zůstalo jen to, co skutečně udělat musíte. Tyto úkoly si pak rozplánujte do období dvou až tří týdnů a snažte se, abyste na každý měli dost času.

U těch, kde je to možné, neváhejte a zapojte do jejich plnění rodinu.

2 Nastolte pravidelnost

Mít svůj rytmus je zdravé a uklidňující. Jestli vám nahání strach zvýšené tempo v práci, snažte se mít čistý stůl i hlavu. Dostaňte se do tempa už od rána. Přivstaňte si, zacvičte si a dejte si střídavou sprchu. To vás dokonale probere a do zaměstnání půjdete s lepší náladou.

Navíc teď, když je ještě hezky a ráno je celkem brzy světlo, pro vás bude mnohem lehčí nastolit zdravé návyky, než by to bylo na podzim.

3 Rozmazlujte se

O prázdninách si dopřáváme. Není žádný důvod, proč s tím nepokračovat. Do zářijového kalendáře si poznamenejte alespoň čtyři věci, kterými si uděláte radost. Zajděte si na masáž, kupte si lístky na zajímavé divadelní představení nebo film, zajeďte si s kamarádkami na ochutnávku vína.

O víkendech neztrácejte čas uklízením, ale věnujte se hlavně sama sobě.

4 Jezte pro dobrou náladu

Ten, kdo nestihl zhubnout do plavek, si často dává předsevzetí právě koncem prázdnin. Jistě, na touze po štíhlé postavě není nic špatného, ale s drastickou dietou se můžete propracovat k opravdu vážným psychickým potížím. Proto i když chcete zhubnout, neměla byste hladovět. Navíc byste v jídelníčku měla mít potraviny, které pomáhají produkci hormonů štěstí.

Jsou to oříšky, semínka, zelený čaj, avokádo, listová zelenina, mořské ryby, banány a borůvky.

5 Přátelte se

I když všichni kolem vás vyšilují a zvyšují tempo, neměla byste kvůli tomu omezovat čas, který trávíte s přáteli a rodinou. Pocit samoty je jedním ze spouštěčů deprese. Scházejte se s těmi, kteří vás mají rádi a kteří jsou pozitivně naladění. Mluvte spolu, svěřujte se, podnikejte společné akce. 6 Zklidněte Z hektického tempa můžete vypadnout už díky malé procházce v přírodě.

Vlastníte-li pejska, máte vyhráno, z delších procházek bude mít radost a vy se během nich můžete zklidnit. K nastolení psychické rovnováhy vám může pomoci i cvičení jógy, pěti tibeťanů nebo meditace. Okamžité zklidnění ve stresových situacích přinese hluboké, vědomé dýchání.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama