Nenechte se vysávat komáry!

Jak se jim vyhnout? Nejčastěji létají kolem řek, potoků, mokřin, jezer, vodních ploch a v lesích. Pokud mají ale ideální podmínky, útočí kdykoliv během dne.

Komáří nás obtěžují od dubna do září. Nejagresívnější bývají hodinu před východem slunce a hodinu po západu slunce. Dokážou letět rychlostí 2 km za hodinu a urazit vzdálenost až 10 km. Svoji kořist dokážou vycítit na 30 metrů. Reagují na sálavé teplo, které lidé a zvířata vyzařují, a tudíž vás tma při otevřeném okně nezachrání.

Hlavní potravou komárů je pylový nektar – „krev nám pijí“ pouze komáří samičky. V blízkosti tohoto hmyzu se chovejte klidně.

Pohyb je dráždí

Také vás může zajímat ...

Babské rady na štípance

Voňte se citrusy, existují i svíčky s touto vůní, komáři ji nesnášejí. Účinný je také „tea tree oil“. Komáři nemají rádi cigaretový dým a dým z ohně Naopak je vydráždí k útoku, když je člověk mokrý, zpocený nebo natřený krémem či olejem na opalování. Naše babičky používali na štípance rozkrojenou cibuli nebo citron, kterou ránu potřeli.

Pomáhá také štípanec chladit kostkou ledu, chlad zpomalí krevní oběh a komáří jed se nešíří. Levandulový olej utišuje bolest, vpichy můžete potírat tekutým pudrem a otoky zchladí studený bílý jogurt.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...