Nezapomeňte na pampelišku

Pampelišku dnes mnoho lidí považuje jen za obtížný plevel, který hyzdí jejich pečlivě udržované trávníky.

• To je však velký omyl. Kořen smetánky je vynikajícím prostředkem pro čištění krve. Rovněž spolehlivě čistí a posiluje ledviny, pomáhá regenerovat játra, žlučník, slinivku.

Také vás může zajímat ...

• Pokud chcete pampelišku využít v domácí léčbě, či snad jen jako prevenci, nemusíte se hned plahočit v potu tváře abyste si kořen vykopali. Ten totiž dnes naštěstí koupíte v každé lékárně. Pak už jen stačí uvařit si z něj léčivý čaj, který dokáže významně povzbudit činnost ledvin.

Pro jeho přípravu budete potřebovat 1 lžičku nadrceného kořene pampelišky, 2 lžičky citrónové šťávy, 1 lžičku medu a 200 ml vroucí vody.

• Nadrcené kořeny pampelišky přelijte vroucí vodou a nechte 10 minut louhovat. Přeceďte, přidejte citrón a med a můžete popíjet. Zkuste i čaj ze směsi 1 lžičky nadrceného kořene pampelišky, 2 lžic sušené kopřivy a 1 lžíce sušeného jitrocele. Pije se 2x denně po 4 týdny.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...