Obyčejná kopřiva umí divy

Mnoho z nás využívá její účinky na vlasy nebo třeba při očistě organismu. Jaké jsou další blahodárné vlastnosti kopřiv a co všechno umějí léčit?

Jedná se o bylinku, která je vysoká a známá pro svou schopnost spálit kůži. Při jejím sběru si tedy raději nasaďte rukavice. Používá se především na pročištění krve a krvetvorbu. Své využití najde i v případě problémů s močením, je ideální bylinou při léčbě zánětů močových cest. K tomu se užívá kopřivový čaj.

Také vás může zajímat ...

Lžičku sušené směsi (ale můžete klidně použít i čerstvou) přelijte v hrnečku vroucí vodou a nechte krátce louhovat, užívejte poté několikrát denně.

Pro blondýnky ne

Kopřiva je dobrým pomocníkem pro krásné a lesklé vlasy. Odvarem z kopřivy stačí přelít vlasy a nechat působit. Není však určen pro světlé vlasy, které by mohl lehce zabarvit do zelena.

Na očistnou kúru

Pokud máte rádi odšťavněné směsi ovoce a zeleniny, můžete zkusit právě směs z kopřivy. Šťáva se pak užívá po malých lžičkách několikrát denně.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...