Ocet z jablečné šťávy vás probudí k životu

Pomáhá při únavě. Je ideální pro podporu organismu po nemoci. V neposlední řadě vám pomůže i během vánočního úklidu. Jeho čistící účinky jsou mocné.

Jablečný ocet je lidskému zdraví ze všech octů nejprospěšnější. Za své blahodárné účinky vděčí vysokému obsahu minerálů, obsažených v jablkách. Je považován za lék i přísadu do jídla a jako takový je používán léčiteli i kuchaři. Aktivní složkou jablečného octa je kombinace minerálů, organické hmoty a kyseliny octové, která mu dodává charakteristickou vůni a chuť.

Také vás může zajímat ...

Jablečný ocet má nízký obsah přírodního cukru, obsahuje neobvykle mnoho draslíku, vápníku, fosforu, sodíku a stopových prvků.

Má jedinečnou schopnost spojovat draslík s ostatními prvky, a proto je to tak všestranný lék.

Vhodný pro každého?

Má svíravé účinky, které pomáhají zastavit průjem, zvyšuje okysličování krve, posiluje trávení, zabraňuje kažení zubů, působí jako dezinfekce proti střevním parazitům a zvyšuje srážlivost krve. Může být používán lidmi, kterým chybí žaludeční kyselina, zlepší jejich trávení.

V těchto případech se doporučují 2 lžičky jablečného octa ve sklenici vody vždy před hlavními jídly.

Je vhodný pro diabetiky a pro ty, kteří musí dbát na omezený přísun sodíku. Je vhodný i pro děti. Jablečný ocet neléčí, ale upravuje biologické pochody, a tím pomáhá předcházet nebo dokonce podporovat léčbu takových poruch, jako je obezita, nadměrné menstruační krvácení, infekce ucha, nosu a krku, alergie, otoky žil a poruchy krevního oběhu.

Jablečný ocet zvyšuje kyselost a ničí hnilobné bakterie ve střevech, čímž čistí střeva. Je dobrým bojovníkem proti pálení žáhy, chronické únavě, infekci močových cest a jako koupel a obklad je skvělý na veškeré kožní problémy. Tento ocet můžete využít i v domácnosti při úklidu. Skvěle zbaví váš domov jak bakterií a jejich zárodků, tak třeba i plísně. Poradí si i se skvrnami.

A pokud vaše pračka nevoní vábně, přidejte do zásobníku na aviváž 1 šálek jablečného octa.

Zbavíte ji tak nepříjemného zápachu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama