Ochraňte svůj dům před nezvanými hosty!

Noci začínají být chladné, a to je chvíle, kdy udělají myši nebo i daleko větší hlodavci všechno pro to, aby se k vám nastěhovali a natropili spoustu škody.

Nepodceňujte je! Myš se dokáže protáhnout i dírkou o velikosti malé mince? Myši jsou schopné najít ve vašem domě i ty nejmenší skulinky nebo konstrukční nedostatky. Láká je teplo a příslib zbytků potravin, kterých budou mít v zimě venku málo. Je proto nejvyšší čas právě nyní drobné skulinky najít a utěsnit.

Také vás může zajímat ...

Pokud si myslíte, že doma už myši máte, vsaďte na svůj sluch. Když budete potichu, brzy uslyšíte pohyb myší za zdí nebo pod podlahou. Často se může ozývat i škrábání. Hledejte také myší trus a všímejte si kousanců na izolacích a trubkách.

Pastičky jsou top!

V dnešní době existuje celá řada typů pastiček a většina z nich je účinná. Vsaďte nejlépe na tu starou dobrou past na myši. Myši žerou v podstatě cokoli, aby přežily. I pár zrníček strouhanky jí tedy stačí k tomu, aby se najedla.

Měli byste si proto dávat dobrý pozor na to, kde a v jakých obalech potraviny uchováváte. Myši si potravu většinou odnášejí do svého hnízda, pokud ji ale neunesou, začnou hodovat tam, kde ji našly, a to bez ohledu na jakékoli nebezpečí. A právě v tu chvíli máte šanci myš dostat.

Máta s křemelinou

Myši se uživí i zrním, které necháváte v krmítku pro ptáky nebo třeba psím žrádlem. Dobře si proto před odchodem z domu rozmyslete, jestli svému domácími mazlíčkovi necháte přes den naplněnou misku. Zkuste také nasadit mátu, kterou myši nenávidí.

Z čistého mátového oleje smíchaného s vodou si vyrobte přírodní repelent ve formě spreje. Ten aplikujte na místa, kudy by mohly myši pronikat dovnitř. Rovněž můžete do mátového oleje namočit vatové odličovací tamponky a rozmístit je do míst, ve kterých se myši pohybují, nebo kde by si mohly budovat hnízdo.

Ještě účinnější je kombinace mátového oleje s křemelinou, která udrží vůni máty velmi dlouho.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...