Paměť potřebuje trénovat

Přestáváte si pamatovat zcela běžné věci a informace? Vypravíte se pro něco vedle do pokoje a na místě už nevíte, proč tam vlastně jste? Anebo si nemůžete vzpomenout, co jste měla včera k večeři? Chce to jednoduchý trénink. Opravdu to pomáhá a v každém věku.

Naučte se básničku!

Také vás může zajímat ...

Začněte prostě jako ve škole – vyberte si báseň a naučte se ji nazpaměť. Rozdělte si ji na verše a každý den se naučte třeba čtyři. Při učení si také vyzkoušejte, jaký typ paměti je u vás nejvíce vyvinut. Pomáhá vám vybavovat si vytištěný text? Nebo máte lepší výsledky, když si verše napíšete? Další možností je si sebe při čtení básně nahrát, to pomáhá lidem se sluchovou pamětí.

Někdy je dokonce lepší si text prozpěvovat.

Učte se novými postupy

Až objevíte svůj typ paměti, učte se další texty. Po čase pak zjistíte, že si mnohem lépe pamatujete i další věci. Přestanete zapomínat, kde jste co položili a na nákup už nebudete chodit s lístečkem se seznamem. A ještě jedna věc: Spěte dostatečně, nevyspalost zhoršuje řadu mozkových funkcí, vedle soustředěnosti trpí zejména paměť.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...