Peter Sellers zemřel před rozvodem a tak žena shrábla celé dědictví!

Láska přešla hodně brzy, ale bohatství přetrvalo.

Do posledního ze čtyř manželství vstoupil Peter Sellers (+54) s Lynne Frederick (+39), která byla o 29 let mladší. Mladá herečka na tom obrovsky vydělala!

Slavný britský herec a komik Peter Sellers (+54), dostal své křestní jméno po bratříčkovi. Ten zemřel při porodu. Rodiče z piety dali vybrané jméno dalšímu dítěti, kterým se stal právě představitel komisaře Clouseaua z filmů o Růžovém panterovi.

Také vás může zajímat ...

Ve vztazích s ním legrace nebyla

Ačkoliv dokázal bavit lidi na celém světě, žít s Peterem v soukromí vůbec nebylo snadné. Sám prohlašoval, že je klasickým příkladem všech humoristů, protože zábavný je pouze při práci. Celý život trpěl depresemi, které v něm vyvolával strach z toho, že by neuspěl v kariéře a v osobním životě. Tyto stavy ještě znásobilo užívání návykových látek, zejména amyl nitrátů.

Není divu, že v roce 1964 ve svých 39 letech prodělal 13 infarktů. O svých krocích se dokonce radil s astrologem. Není tedy divu, že problematické byly i jeho vztahy se ženami. Byl celkem čtyřikrát ženatý. V jednom rozhovoru pro časopis Rolling Stone v roce 1980 přiznal i to, že během služby v armádě za druhé světové války se stal otcem syna s jednou dívkou, kterou pak opustil.

Svoji třetí ženu, herečku Britt Ekland (76), kvůli žárlivosti fyzicky napadl. Svůj podíl na ztroskotaných manželstvích si ale dokázal přiznat. Občas s ním mohla být ale legrace i doma, jak dokazuje následující příhoda: Jednoho odpoledne zazvonil zvonek u jeho londýnského bytu. Herec byl zaneprázdněn studováním role ve své pracovně, jeho žena šla otevřít a do ruky dostala telegram.

Stálo v něm: Přines mi šálek kávy, Peter.

Byla opravdu zlatokopkou?

Lynne Frederick byla hezká, talentovaná herečka a měla poměrně slušně rozběhnutou kariéru. Před kamerou stála poprvé v 16 letech. Osud jí přál i po stránce materiální. Přesto odešla z tohoto světa v pouhých 39 letech, ve slepé životní uličce a mnoho lidí na ni bude vzpomínat jen jako na „zlatokopku“ a poslední ženu Petera Sellerse.

Své dětství strávila ve společnosti matky a babičky, protože otec rodinu opustil, když byly Lynne dva roky. Chyběl jí vlastně celý život a byl to patrně i jeden z důvodů, proč si později vzala o 29 let staršího britského komediálního génia. Slavný herec se do mladé krásky zamiloval už ve chvíli, kdy ji viděl ve filmu Šest žen Jindřicha VIII.

Z očí do očí si ale poprvé pohlédli až na jedné večeři se společnými přáteli. Zalíbení bylo vzájemné a dvojici nic nebránilo v tom, aby se sblížila. Tedy až na příbuzné Petera a také na matku Lynne. Ti první měli dojem, že Lynn jde jen po hercových penězích (a nakonec se jim to vlastně potvrdilo).

A matka herečky byla proti tomu, aby si její dcera brala o tolik staršího muže, i když byl slavnou osobností.

Protesty nebyly nic platné, v romantické Paříži se rok po setkání konala svatba!

Nečekaná smrt

Rozdíly povah se brzy začaly ukazovat. Po příjemně strávené zimní idylce v Alpách, kde měl herec chatu, vstoupila do vztahu žárlivost. Peter své mladé ženě nevěřil a nasadil na ní i soukromou detektivní agenturu. Bylo jasné, že manželství dlouho nevydrží. Všechno skutečně směřovalo k rozvodu, při kterém neměla Lynne přijít finančně zkrátka. Nakonec ale, jak se říká, vyhrála jackpot.

Peter totiž nečekaně zemřel na infarkt, a protože rozvod nebyl završen, stala se mladá herečka jedinou dědičkou. Děti Petera Sellerse se musely spokojit s pouhými 800 librami. Lynne navíc získala práva na manželův umělecký odkaz a když filmaři zneužili nevyužité záběry z jeho filmů a sestříhali z nich film Stopa Růžového pantera, vysoudila další milión a půl dolarů.

Ještě jí nebylo ani třicet a už se díky krátkému manželství stala opravdu bohatou ženou!

Nakonec Petera přežila jenom o 14 let!

Po rozvodu byla Lynne Frederick bohatá, ale těžko říct, jestli také šťastná. Herecké kariéry se už předtím kvůli Peterovi vzdala. Trápily jí deprese a párkrát si dokonce zkusila sáhnout na život. Nevyšlo jí ani druhé manželství s jedním novinářem. Až po boku třetího manžela, lékaře, vydržela delší dobu, ale i s ním se rozvedla.

Dědictví ve zbytku života stačila pořádně roztočit, a jak to v podobných případech bývá, propadala postupně drogám a alkoholu.

Zemřela v 39 letech a dodnes se neví, jestli ze světa neodešla dobrovolně.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama