Poznáte příznaky cukrovky?

V posledních letech hovoří odborníci o epidemii cukrovky. Pacientů s diagnózou této civilizační choroby přibývá znepokojivým tempem. Nebezpečné je, že choroba je často diagnostikována až v momentě, kdy už došlo k nevratnému poškození organismu. Proto byste měli věnovat pozornost všem příznakům možné cukrovky, nejen těm nejznámějším jako je žízeň a hubnutí.

Únava

Také vás může zajímat ...

Jistě, všichni se občas cítíme unavení. Ale pokud vás únava trápí, i když neděláte nic namáhavého a máte dostatek spánku, měli byste zpozornět. Příčinou totiž může být nadbytek glukózy v krvi, zapříčiněný cukrovkou. Může jít ovšem také o důsledek srdečního či cévního onemocnění nebo jiné vážné choroby. Takže s návštěvou lékaře neotálejte.

Zhoršené hojení

Dřív se vám drobná ranka zacelila za pár dní a najednou vám i malé poranění mokvá a nechce se uzavřít? Při cukrovce jsou tkáně méně prokrvovány a to zpomaluje hojení. Ohrožené jsou zejména dolní končetiny. Kromě pomalého hojení se navíc na pokožce mohou objevovat tmavé skvrny. Dalším příznakem je celková zvýšená citlivost a nepříjemné svědění.

Zhoršené smysly

Zrak a sluch mohou být v důsledku diabetu vážně poškozeny. Když se u vás objeví syndrom suchého oka, náhle se zhorší vidění nebo najednou neslyšíte tak jako dřív, nechte si u svého lékaře změřit hladinu krevního cukru. Čím déle je organismus vystaven kolísání hladiny krevního cukru, tím rozsáhlejší je poškození nervů. Proto je životně důležité začít se léčit včas.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...