Přejete si mít zdravé a bílé zuby?

Výroba domácích prostředků k vybělení zubů je jednoduchá a všechny potřebné ingredience seženete v běžné drogerii nebo obchůdcích s bio výrobky. Je velmi účinné a stojí pár korun. To musíte vyzkoušet.

1. Bylinkový olej

Také vás může zajímat ...

Olej není vhodný pouze na vlasy nebo k promaštění pokožky, můžete ho použít i na zuby a posílit tak zubní sklovinu a vybělit si úsměv? Jak si takový bylinný zubní olej vyrobíte sama doma?

Co budete potřebovat: Hrst bylinek (máta, rozmarýn, šalvěj, kopřiva, listy pampelišky, meduňka), Bio slunečnicový nebo olivový olej, Skleničky na macerát

Postup: Všechny bylinky naložte do sklenice a bohatě zalijte olejem.Nádobu uzavřete a umístěte ji na okno. Macerujte přibližně tři až čtyři týdny. Po uplynutí doby slijte macerát do lahviček a uchovávejte na chladném a temnějším místě.

2. Hřebíčkový prášek na bělení zubů

Nejen bylinky dokáží rozzářit váš úsměv.Připravte si prášek z koření, bylin a jedlé sody, který nejenže prospěje vaší kráse, ale i zdraví. Jakmile vás začne bolet zub, neváhejte a vyčistěte si práškem zuby.

Co budete potřebovat: 1 čajová lžička rozemletého hřebíčku, 1 čajová lžička jedlé sody, 1 čajová lžička sušené máty, 1 čajová lžička mletého zázvoru

Postup: Smíchejte všechny ingredience dohromady a pořádně promíchejte. Uchovávejte ho v uzavřené nádobě. Pak ho jednoduše naberete na navlhčený kartáček a vyčistíte si zuby. Používejte pravidelně, nejlépe obden.

3. Sladká skořicová zubní pasta

Zatímco někdo si zubní pastu nekupuje proto, že mu nechutná, někdo proto, že má pocit, že mu k ničemu není. Proč si ale nevyrobit takovou, která nejenže má blahodárné účinky, ale také skvěle a sladce chutná? Oslaďte si život skořicovou pastou.

Co budete potřebovat: 3 lžíce panenského kokosového oleje, 1 lžíce jedlé sody, 1,5 lžičky extraktu stévie, 5 kapek, esenciálního mátového oleje, 10 kapek esenciálního skořicového oleje

Postup:Do kokosového oleje přimíchejte jedlou sodu, stévii a olej a pořádně promíchejte. Pastu uchovávejte v uzavíratelné sklenici. Skladujte ji při pokojové teplotě nebo v chladu. Záleží na tom, zdali chcete mít pastu řidší nebo hustší konzistence.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...