Přiznala alarmující anorexii

Proč se nesmyslně trápí tak krásná mladá žena, jakou je Mariana Prachařová? Blondýnka naprosto otevřeně přiznala, že trpí anorexií. „Necvičím už skoro měsíc, protože na to nemám energii ani pomyšlení, s jídlem se peru a jsem často náladová. Co je ale asi nejhorší, přišla jsem o menstruaci,“ svěřila se fanouškům na sociální síti.

Přistěhovala se tedy na čas raději zpět k mámě.

Také vás může zajímat ...

Jen opatrně…

Vycítila, že její problém je vážnější, než by se zdálo, a instinktivně zamířila tam, kde je o ni postaráno nejlépe, tedy domů, nechat se pořádně vykrmit. Obdivovatelům vylíčila, jak se cpe pizzou, kachnou, cukrovím a slanými brambůrky, prý bez jediné výčitky.

To však alarmující problém nevyřeší, naopak ještě zhorší, bude jí špatně, protože její nebohý žaludek není zvyklý na takový přísun kalorické potravy.

Dávná bolest

Dokonce i Marianina matka, herečka Dana Batulková (62), se domnívá, že za dceřiným trápením nemusí být zdaleka jen nerozumná touha vypadat jako modelky na titulních stranách časopisů o módě a životním stylu.

Tady se patrně jedná o hlubší problém, který má kořeny v dávné bolestivé rodinné události, kdy Marianin otec David Prachař (61) odešel k herečce Lindě Rybové (45), s níž se později oženil.

Mentální anorexie je duševní porucha projevující se neustálým odmítáním potravy. Vede k až děsivé vyhublosti. Příčinu je třeba obvykle hledat v minulosti, kdy se stalo cosi, co dotyčnou pacientku tvrdě zasáhlo. Může to být například ztráta zázemí či nedostatek pozornosti a lásky. K obojímu rozvod rodičů většinou vede.

Potřebuje odbornou pomoc

Mariana se kdysi kvůli anorexii ocitla v nemocnici. Jak se však zdá, zmíněný problém si nese s sebou. Otec odešel od rodiny před dvaceti lety, bylo to ještě ke všemu před Vánoci. Mariana byla holčička, jistě to těžce nesla. Opustil ji nejdůležitější muž jejího života, ochudil ji o množství radostí, které by po jeho boku prožila. Vyrůstat bez otce může bolet.

Nemá smysl, aby si tohle Mariana řešila nesmyslným zveřejňováním fotografií, na nichž je vyzáblá a jen v plavkách.

Jediným řešením je vyhledat schopného psychiatra, pokud možno rychle.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama