Proč pít v létě přírodní šťávy?

Protože dokážou léčit! Čerstvá zelenina a ovoce dokonce v boji s mnoha nemocemi zmohou víc než ostatní potraviny. Zelenina je lékem sama o sobě a ovoce je plné vitaminů. V létě navíc nic neosvěží více. Poznejte účinky koktejlů i vy.

Ať už vás trápí psychické nebo fyzické problémy, stačí si připravit zeleninový koktejl, díky jehož pravidelné konzumaci se zase budete cítit zdraví jako rybičky. Stačí jen vědět, jakou zeleninu použít a na co. To ale nechte na nás. Připravili jsme si pro vás hned pět koktejlů, které vám zlepší zrak, zbaví vás deprese a zahojí všechny rány. Nevěříte?

Také vás může zajímat ...

Připravte si zeleninové dobroty i vy.

Rajčata léčí trombózu

Rajčata posilují imunitu, snižují krevní tlak a pomáhají předcházet různým druhům rakoviny nebo trombóze.Na přípravu potřebujete dvě středně velká rajčata, 100 ml rajčatového džusu, 100 ml jablečného džusu, 100 g řapíkatého celeru, jednu mrkev a osm kostek ledu. Očistěte a omyjte všechnu zeleninu.

Společně s džusy ji dejte do mixéru, přihoďte led a důkladně všechno promixujte.

Banány na depresi

Nejvíce obsahují draslík, hořčík a železo. Tyto látky snižují cholesterol a zklidňují střeva. Doporučují se jíst hlavně lidem s nemocným srdcem a depresemi.Na přípravu potřebujete dva banány, 150 g vanilkového cukru a deset kostek ledu.Banány oloupejte a nalámejte na kusy. Vhoďte ho do mixéru, přidejte vanilkový cukr a led a rozmixujte.

Borůvky zlepšují zrak

Snižují cholesterol, pomáhají léčit křečové žíly, fungují jako prevence proti infarktu nebo mozkové mrtvici. Zlepšují šeroslepost a noční vidění. Na přípravu potřebujete 100 gramů čerstvých nebo mražených borůvek, 100 ml polotučného mléka, kelímek bílého jogurtu a jednu polévkovou lžíci medu. Borůvky, mléko, jogurt a med dejte do mixéru a mixujte tak dlouho, dokud vám nevznikne hladká tekutina.

Pokud chcete, aby byl koktejl vychlazený, použijte mražené borůvky a jogurt s mlékem dobře vychlaďte.

Ananas hojí rány

Ananas obsahuje látku zvanou bromelin, který štěpí bílkoviny a sráží mléko. Je to protizánětlivá látka, která zmírňuje bolest, otoky a podporuje hojení ran. Navíc čerstvá ananasová šťáva podporuje léčbu ledvin a močového ústrojí. Připravte si jeden ananas, salátovou okurku, citron a půl hrsti máty. Ananas zbavte kůry, okurku oloupejte. Vše nakrájejte na malé kusy a hoďte do mixéru.

Zalijte šťávou z citronu a přidejte mátu.

Promixujte a nechte popřípadě vychladit v lednici.

Meloun detoxikuje

Obsahuje spousty vitaminů, díky kterým si posilujeme imunitu a pročišťujeme tělo. Má také obrovský vliv na psychiku.Vitamin B navíc udržuje nehty, vlasy i kůži zdravé a vyživené. Navíc můžete sníst melounu, kolik chcete, a nikdy po něm nepřiberete. Obsahuje totiž v průměru 91 procent vody. Na přípravu zeleninové šťávy budete potřebovat 300 g vodního melounu, 150 g jahod a 100 ml vody.

Očistěte, dejte do mixéru a pořádně promixujte.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...