Radoslav Brzobohatý – Milovaly ho ženy všech generací

Role, ve kterých se Radoslav Brzobohatý (†79) objevoval, podtrhovaly jeho přirozené charisma. Není divu, že mu ženy ležely u nohou. On však miloval jen tři z nich.

Zatímco u jiných herců, kteří se stali idoly své doby, můžeme bez ostychu říct, že své obliby mezi divačkami mnohdy až okatě využívali, Radoslav Brzobohatý byl v tomto ohledu jakousi vzácnou výjimkou. Tedy, abychom byli spravedliví, většinou byl jeho charakter v tomto ohledu ryzí. Ženy pro něho nikdy nepředstavovaly trofej, nýbrž rovnocenného partnera.

Herec, i přes své ostře řezané rysy, působil velmi jemným dojmem, snad za to mohly jeho hluboké upřímné oči a do jisté míry rytířská povaha.

Legendárnímu Mrakomorovi z pohádky Princ a Večernice navíc nelze upřít přirozený šarm a nemalou dávku charismatu, kterým okouzlil nejen své fanynky, ale i kolegyně herečky.

Také vás může zajímat ...

Tajemná první manželka

Své by o jeho neuvěřitelném osobním kouzlu mohly vyprávět Jiřina Bohdalová (86) nebo Hana Gregorová (64), které s ním prožily mnoho krásných let. Jen málokdo tuší, že byl Radoslav Brzobohatý ženatý celkem třikrát. O jeho první ženě, herečce Jarmile Kolářové (83), se totiž nikdy příliš nepsalo. A ani ona sama po popularitě, která by stála na jejím vztahu se slavným hercem, moc nestála.

„Nemluvila jsem o něm za jeho života, nebudu o něm mluvit ani po smrti,“ uvedla krátce poté, co Brzobohatý zemřel. Nakonec ale udělala výjimku a na svou osudovou lásku zavzpomínala. Byla Brzobohatého velkou láskou. Seznámili se během studia DAMU v Praze, a když jim bylo pouhých 20 let, vzali se. Kamenem úrazu jejich vztahu byla skutečnost, že každý získal angažmá v jiném městě.

Být tomu jinak, možná by se nikdy nerozešli. Zatímco on pracoval v Olomouci, ona v Jihlavě. V roce 1961 porodila Jaroslava svému muži dceru, která dostala jméno po tátovi – Radana (55). Vztah na dálku hercům nakonec vydržel deset let, a přestože o rozvod požádala Kolářová, nemůže o svém bývalém muži říct křivého slova. „Nemůžu proti němu říct nic zlého. Milovala jsem ho.

A myslím, že i on mě,“ říká a i po letech se jí při vzpomínce na svou osudovou lásku klepe hlas.

Brzobohaty_Ucho_© Filmové studio Barrandov

Byli jako oheň a voda

Se svou druhou ženou, Jiřinou Bohdalovou, které obrátil život vzhůru nohama, se Radek Brzobohatý seznámil v roce 1964 během natáčení filmu Hvězda zvaná Pelyněk. V 70. letech pak patřili mezi nejslavnější herecký pár a miláčky publika. „Milovali se.

Vroucně, divoce, byli jak voda a oheň, nemohli bez sebe být,“ popisoval vztah herců jeden z jejich kolegů s tím, že za svého života, aniž by o tom věděli, přenášeli to své jiskření a živočišnost vztahu před kameru.

„Byla radost s nimi pracovat,“ dodal.

Fanynkám odolat neuměl

S přibývajícími roky, snad jak zesiloval jeho šarm a osobní kouzlo, měl Brzobohatý tu a tam zapomenout na to, že je ženatý a občas si dopřál nějaký ten zálet s fanynkou. To pochopitelně silně poznamenalo jeho manželství s Bohdalovou, která jeho chováním velmi trpěla. „Jiřina brečela, nadávala, on se ale k hysterii nikdy nesnížil,“ vzpomínala herečka tehdy blízká slavnému páru.

Ženy ho vyhledávaly samy, uháněly ho a on se jim nebránil, nedokázal odolat a nepodlehnout. Lásku těchto dvou hereckých es měla pošlapat, podle některých zdrojů, právě Jiřina Bohdalová svou šílenou žárlivostí. Žádaného muže hlídala na každém kroku, zakazovala mu fanynky a vzala mu volnost.

„Nebýt toho, možná by pak nehledal štěstí jinde, ale kdoví…“ uzavřel zdroj, který si pochopitelně nepřál být jmenován.

Penicka a paraplicko_ (7)

Noční jezdec všechno změnil

Koncem 80. let se začalo mluvit o manželské krizi a v roce 1981, když Brzobohatý během natáčení na Slovensku poznal herečku Hanu Gregorovou, bylo definitivně jasné, že končí další etapa jeho života. Se slovenskou herečkou nakonec Brzobohatý dožil, a dokonce se od své druhé ženy dočkal po 30 letech odpuštění. Ani jedna na něho po jeho smrti 12. 9.

2012 nezapomněla a mluví o něm jako o úžasném muži a své osudové lásce.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...