Sametově hebká chodidla

Co nevidět nastane období sandálků a páskových střevíčků. Pokud jste během zimních měsíců péči o nohy a chodidla zanedbávala, je nejvyšší čas to napravit.

Pokud o svá chodidla pravidelně nepečujete, nebo jejich „údržbu“ nesvěřujete do rukou pedikérky, není se co divit, že máte na patách a dost možná i na chodidlech popraskanou a ztvrdlou kůži. Abyste mohla nožky beze studu odhalit, poradíme vám jednoduché triky, kterými docílíte hladkých nohou během pár okamžiků.

Také vás může zajímat ...

Teplá lázeň

Teplá, alespoň patnáctiminutová lázeň, s přídavkem mořské soli má změkčující a relaxační účinek, který ještě znásobíte, když do vody přidáte několik kapek levandulového éterického oleje. Pokud máte kůži opravdu hodně ztvrdlou, přidejte i trochu čerstvé citronové šťávy.

Obruste kůži

Po lázni chodidla jemně osušte a pak pemzou, pilníkem nebo speciální škrabkou jemně odstraňte odumřelou a ztvrdlou kůži. Na závěr paty obruste pedikérským pilníkem.

Zázračná vazelína

Trápí vás popraskané paty? Namažte je večer silnou vrstvou mastnějšího krému na nohy nebo vazelínou a navlékněte si ponožky. Ráno budou vaše nohy krásně hebké.

Čajovník na otoky

Na oteklé nohy skvěle funguje tea tree olej. Pár kapek přidejte do studené až vlažné vody a pak do ní ponořte nohy na alespoň 20 minut. Koupel nohy osvěží, zabrání vzniku otoků a také ochrání chodidla před nadměrným pocením.

Pryč s chloupky

Hladká nemají být pouze chodidla, ale celé nohy. Ať už zvolíte jakoukoli metodu holení, snažte se, aby byla k vaší pokožce šetrná. Při holení žiletkou vždy používejte gel nebo pěnu na holení a především kvalitní břity. Tím předejdete podráždění, pálení a svědění pokožky.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...