Sestřih podle tváře

Určitě jste už někdy uvažovala nad tím, proč vám některé střihy vlasů sluší více než jiné. Odpověď známe. Za vším totiž stojí tvar vašeho obličeje!

To, jaké rysy máme, formuje nejen náš výraz, ale také to, co nám sluší a co ne. Porozumění tomu, jaký střih a případně účes zvolit na základě tvaru vašeho obličeje, vám pomůže zdůraznit vaši přirozenou krásu. Tvar obličeje dělíme do čtyř základních druhů: oválný, kulatý, srdcovitý a hranatý.

Také vás může zajímat ...

Oválný obličej

Tento tvar má největší procento lidí. Jde o univerzální typ obličeje, který se vyznačuje symetričností. Brada je hezky zaoblená a lícní kosti patrné. K tomuto typu se hodí téměř všechny střihy i typy účesů. Jediné, čemu se u oválného obličeje vyhnout je rovná ofina.

Ta by tomuto typu nelichotila, je totiž namístě nechat obličej vyniknout a zbytečně ho nezakrývat vlasy.

Kulatý obličej

U kulatého obličeje většinou platí, že je téměř stejně velký na délku i na šířku. Kulatý obličej se vyznačuje poměrně nízkým čelem a plnými tvářemi. Vzhledem ke tvaru tohoto obličeje je dobré se u střihu snažit o optické zúžení. Nejvhodnější jsou rovné střihy, vlasy pak v polodlouhé nebo dlouhé délce. Pokud máte rády pramínky lehce v obličeji, chybu s nimi neuděláte.

I tyto detaily pomohou obličej zúžit.

Srdcovitý obličej

Obličej, který tvarem připomíná srdce mají ženy, které mají vysoké čelo a úzkou bradu. Pokud máte tento tvar obličeje, nezakrývejte ho zbytečně ofinami, ale zkuste střih, který pramínky vašich vlasů sestříhá a vytvoří tak vrstvy.

Hranatý obličej

Tento obličej má většinou velmi ostré rysy. Čelo je ve zhruba stejné šířce jako čelisti, což způsobuje, že tento obličej je velmi výrazný sám o sobě. Zkuste pěšinku na stranu a asymetrické střihy. Vyhněte se naopak pěšince uprostřed a symetrickým střihům. Ideální délka účesu je na ramena.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...