Síla léčivých polévek

Málokdo ví, že polévky mají ve výživě velký význam. Jsou-li složeny z přírodních surovin, obsahují všechny živiny, které člověk potřebuje. Proto se často podávají starším, nemocným lidem nebo pacientům v rekonvalescenci.

Vzhledem k tomu, že obvykle nejsou pro tělo těžké, pomáhají i při redukci váhy. S přidaným kouskem masa, které necháte vyvařit také dostanete potřebnou energii na celý den. Přitom nároky na přípravu jsou minimální.

Také vás může zajímat ...

Česneková s pórkem na nachlazení

V hrnci rozpusťte máslo a nechte na něm zesklovatět na kousky nakrájený pórek. Posypte ho hladkou moukou a nechte ji jemně zezlátnout. Až potom ji zalijte vodou a zamíchejte. Nakrájejte na kostičky brambory a nechte je s kmínem v polévce vařit do měkka. Těsně před odstavením přidejte prolisovaný česnek.

Slepičí vývar na kocovinu

Do hrnce dejte omyté a nakrájené maso se zeleninou (cibule, mrkev, celer, petržel, brambory) a zalijte studenou vodou.

Vařte na mírném ohni 2 až 3 hodiny. Během vaření sbírejte tvořící se pěnu. Po uvaření ho dejte ztuhnout do ledničky na odtučnění. Poté osolte a opepřete dle chuti..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama