Stačilo málo a Cibulková mohla zemřít!

Tajemství slavných

Herečka VILMA CIBULKOVÁ (53) v jednom období propadla potápění, které si velmi zamilovala. Náruživě se mu věnovala až do chvíle, kdy se díky tomuto sportu podívala smrti do tváře.

Neminulo léto, aby se nevydala s přáteli na moře potápět.Pak ji ale potkal tak šokující zážitek, že od té doby pověsila neopren na hřebíček. Co se stalo, že herečka na potápění navždy zanevřela?

Fatální chyba

Při jedné z akcí se společně s dvěma kamarády vydala bez instruktora, který odešel na oběd, hledat do dvaadvacetimetrové hloubky vrak lodi, který je velmi lákal.Tím porušili základní pravidlo při potápění, že pod vodu se musí zásadně ve dvojicích, každý musí mít svého přítele „na laně“. Když dorazili společně na dno, od kamarádů se oddělila a pokračovala sama.

Také vás může zajímat ...

Co viděla, ji tak zaujalo, že zapomněla na opatrnost a přestala přemýšlet. Stalo se to na základě totálního prochlazení organismu. Mozek jí přestal vlivem chladu logicky pracovat a ona se zcela nepochopitelně rozhodla, že nahoru s přístrojem nemůže, protože by nevydržela dekompresi. Vytrhla si ho a usmyslila si, že se na hladinu vynoří na jeden nádech.

Byla přesvědčená, že to zvládne.

Přecenila síly

V půli vynořování jí došlo, že to nedá. Nestačil jí dech a začal nefalšovaný boj o život. Rvala se s vodou, ztrácela vědomí. „Zdálo se mi, že jsem na zelené louce mezi rozkvetlými kytkami,“ vzpomíná herečka. Ocitla se na pokraji smrti. Pak ale zasáhla štěstěna, která se na její ukrutný boj o život zřejmě nemohla dívat.

„Najednou se mi dofoukl žaket a vykopl mě nad vodu takovou rychlostí, že jsem si způsobila pneumotorax,“ popisuje herečka dramatické okamžiky. Přežila, ale chvíle, kdy se topila, se jí později vracely tak často a byly tak traumatizující, že se rozhodla už nikdy nepotápět. Tvrdí, že co chtěla vidět, to viděla, a to ostatní za ten příšerný strach nestojí.

Věříme, že ani nabídka vidět vrak potopeného Titanicu by toto její rozhodnutí už nezviklala.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

MOJE ŠŤASTNÁ HVĚZDA je připravena na stáncích každou středu. A s ní skutečný život populárních herců, zpěváků, moderátorů či jiných známých celebrit. Moje šťastná hvězda chce nabídnout jen to nejlepší. Nechybí recepty, horoskopy, zajímavosti, rady pro zdraví i krásu i soutěže o lákavé ceny. Časopis pravidelně zařazuje i bonusové několikastránkové přílohy, které jsou zdarma.

Komentáře

...