Stará panenka po babičce děsila rodinu!

Šokovalo nás, když jsme zjistili, že si malá neteř nevymýšlí!

Některé předměty v sobě mají ukryté zvláštní schopnosti, které nás mohou šokovat!

Stalo se to už před dvaceti lety, ale dodnes na ty nevysvětlitelné zážitky vzpomínáme. Můj bratr Milan se tehdy podruhé oženil. Narodila se mu dcerka Ivanka. Ráda jsem tam chodila na návštěvu, protože mě osud „dopřál“ pouze dva syny.

Také vás může zajímat ...

Věděla, kde jsou klíče

Jednoho dne jsme s Milanem vyklízeli byt po naší velmi staré babičce. Mimo jiné jsme tam našli starou oprýskanou panenku. Bratr ji vzal s sebou domů, kdyby se náhodou Ivance líbila. Neteř, tehdy pětiletá, okamžitě projevila nadšení.

Panenka se stala ihned její velkou kamarádkou, se kterou si často povídala. Všichni to brali jako dětskou hru. Jednoho dne jsme ale byli nuceni změnit názor nebo alespoň zbystřit pozornost. Stalo se totiž, že jsem někde vytratila klíče a nemohla jsem je najít.

Ivanka se na mě podívala a pak mi řekla, že panenka ví, kde klíče jsou. A na přímou otázku odpověděla, že v předsíni za botníkem. Opravdu tam byly! Nikdo z nás si nedokázal tuhle scénku vysvětlit. Možnost, že by panenka opravdu něco neteři říkala, jsme brali jako fantazii. Brzy jsme se ale přesvědčili, že to tak skutečně je!

Nebezpečná hračka

Panenka totiž začala k Ivance promlouvat i o věcech, kterým neteř nemohla rozumět. Většinou se jednalo o různé drobnosti, ale zakládaly se na pravdě. Přišly ale vážnější věci. Ivanka nám například řekla, že u sousedů odejde pryč tatínek.

Za týden se bratr dozvěděl, že soused opravdu opustil rodinu kvůli jiné ženě. Později panenka předpověděla smrt jedné tetičky. Za několik dnů skutečně teta zemřela na silný infarkt. To byla poslední kapka.

Nebezpečnou hračku jsme Ivance raději vzali a vyhodili jí. Bratr panenku odvezl k řece a zabalenou do látky spolu s kameny jí hodil do vody. Jestli to zničilo i tu tajemnou sílu, která uměla odpovídat na otázky a předvídat budoucnost, tím si nejsem dodnes jistá.

Monika S. (59), Cheb

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama