Syrovátka – pestrý koktejl pro zdraví i krásu

V syrovátce je spousta hodnotných bílkovin, vitaminů, minerálních látek, laktóza, kyselina mléčná a citronová a žádné tuky. Čistí střeva a podporuje metabolismus ale také skvěle vyhlazuje pokožku a vrásky.

Do koupele Přimíchejte si do vany 200–300 g syrovátky, nechte rozpustit a v koupeli o teplotě asi 36 °C si pohovte 15–20 minut. Syrovátka a vitamíny v ní obsažené budou luxusně pečovat o vaše tělo, vyhladí kůži a podpoří přirozené regenerační schopnosti.

Také vás může zajímat ...

Účinky jsou patrné hned a při pravidelném používání jsou změny dost znatelné – pokožka bude vyhlazená, budete se cítit příjemně a svěží a podpoříte regenerační schopnosti kůže.

Peeling i maska Po staletí se syrovátka používala ke zkrášlovacím procedurám, pomáhá s ekzémy, lupénkou, akné a dalšími kožními problémy. Bývá součástí krémů, vlasových balzámů i šamponů. Látky obsažené v syrovátce dokáží regulovat pH pokožky, čistí pleť a podporují tvorbu kolagenu.

Je vynikající jako peeling – po odlíčení stačí nasypat trochu sušené syrovátky do dlaně a vlhký obličej chvíli třít, pak omýt a osušit. Skvělá je i pleťová maska: smíchejte 2 lžíce syrovátky s vodou na kaši a naneste na obličej.

Nechte působit 10 minut a opláchněte.

Podpora hubnutí Syrovátka dodá tělu potřebné látky a díky bílkovinám, které obsahuje, dokáže dobře zasytit a potlačit tak pocit hladu na dlouhou dobu – oddálí ho až o 2 hodiny. To je více než u ostatních bílkovin. Příznivý vliv na linii má také obsažený vápník a laktóza.

Pokud se tedy snažíte zhubnout, může být syrovátka s minimálním obsahem tuku dobrým pomocníkem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...