Trápí vás úzkosti? Zkuste vyměnit prášky za bylinky

Trápí vás úzkosti? Zkuste vyměnit prášky za bylinky

V těžkém psychickém rozpoložení se v dnešní době ocitá mnoho lidí. Strach, obavy a zlé předtuchy trápí zvláště seniory.

Starší lidé jsou stresem více ohrožení. Navíc mohou mít horší přístup k informacím, službám i zboží, s úzkostí se často nemají komu svěřit a nevědí, jak svoji situaci řešit. Někteří pak hledají úlevu v prášcích na uklidnění nebo na spaní. Jenže takové řešení může nakonec napáchat více škody než užitku.

Také vás může zajímat ...

Účinek léků může sice být rychlý a silný, ale po jeho vyprchání se ocitnou zase na začátku, a tak sahají po další tabletce, což může postupně vést až k závislosti.

Přírodní pomocníci Mnohem vhodnější alternativu nabízí příroda. Odedávna využívaným prostředkem pro zklidnění je například kozlík lékařský, který kromě toho také zlepšuje spánek. Podobné účinky má chmel otáčivý nebo meduňka. Proti mučivé úzkosti působí mučenka, mateřídouška či levandule navodí dobrou náladu.

Jako antidepresivum funguje třezalka tečkovaná, s tou ale opatrně, protože může u citlivých jedinců vyvolat alergie a zvyšuje citlivost na slunce. Jedním z nejlepších bylinných prostředků je výtažek z pupenů lípy, který zklidňuje organismus a tlumí bolesti nervového původu.

Překonávat stres pomáhá i výtažek z pupenů šišáku bajkalského.

Dýchejte zhluboka Úzkostné stavy mohou někdy mít i fyzické projevy. Pokud pocítíte svírání v hrdle, zvýšenou dušnost nebo bušení srdce, nemyslete hned na nejhorší, tyto projevy totiž může vyvolat i úzkost. V tom případě si můžete pomoci jednoduchým dechovým cvičením. Zkuste se soustředit jen na hluboké nádechy nosem a dlouhé, pomalé výdechy ústy.

Po pár minutách pocítíte úlevu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...