Udrží na uzdě slabost pro krásné ženy?

Jako doktor David Suchý ze seriálu Ordinace si už pár let užívá přízeň zamilovaných fanynek.

Jan Čenský v Ordinaci v růžové zahradě.

Hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě, charismatický Jan Čenský (59), si vždycky společnost krásných žen užíval a byl ke svým fanynkám milý, ale zdá se, že se v poslední době změnil. Jsou za tím problémy se synem Matyášem (30) či manželkou Danou (49)?

Mnohokrát se o herci Janu Čenském (59) psalo, že má vřelý vztah k ženám, a řeč nebyla zrovna o jeho manželce Daně Čenské
(49). Za rok oslaví hvězda Ordinace, která hraje doktora Davida Suchého, už 60 let!

Také vás může zajímat ...

Stále je to štramák, který o ženskou přízeň nemá nouzi. Nejinak tomu bylo na nedávném křtu knihy Alky Hájkové, který moderoval a kde se věnoval přítomným dámám, jež se v jeho společnosti tetelily blahem a shodly se, že je to stále fešák, a navíc jeden z mála gentlemanů, který ví, co se sluší.

Za hezkou ženou se vždy rád otočí

„Honza mě hodně inspiruje. Točila jsem s ním také pořad Moje místa a byl úžasný. Zábavný a pohodový profesionál ,“ řekla o něm moderátorka Štěpánka Duchková (47). O Čenském se proslýchá, že je to typ chlapa, který má k ženské kráse slabost a neumí ji nevnímat, i kdyby chtěl.

Co je na tom pravdy? Je o něm známo, že se k ženám choval vždy s úctou a byl to pravý gentleman. Svou pověst si pečlivě a neustále hlídá, takže když se před lety objevily spekulace o jeho údajné nevěře, reagoval dost podrážděně a všechno popřel. Pravdu zná ale jenom on sám.

Z jakého důvodu se vyhýbá fanynkám?

Každopádně je herec nejen v hledáčku známých žen ze světa showbyznysu, ale také fanynek. A to i dávno poté, co už v pohádkách nehraje a oblékl si bílý plášť v Ordinaci. Fanynky by se s ním i dnes rády fotily, daly se do řeči, klidně ho i objaly, kdyby jim to dovolil, ale herec je čím dál obezřetnější.

Zdá se, že už to není ten „princ“, který dříve byl ze svýchfanynek nadšený, rád si s nimi popovídal, udělal fotku a sršel nejrůznějšími vtipy. Na jeho poslední akci, kterou moderoval, se zřejmě v něm něco zlomilo a něco se s ním stalo.

Najednou se společným fotkám s fanynkami zcela vyhýbal. Udělal jich jen pár se spisovatelkou, ale jinak se s cizími lidmi nechtěl fotit a nešel se ani bavit do davu. Bojí se snad, aby se někde neobjevovaly snímky s jinými ženami?

Přišel si na velké peníze!

Možná za jeho proměnou stojí to, že se mu teď velmi daří po finanční stránce, a díky tomu je teď velmi sebevědomý. Nestárnoucí elegán využil svůj šarm a image k tomu, aby vydělal pořádnou sumu peněz. Stal se totiž hlavní tváří reklamy.

Jedná se o spot propagující známou úvěrovou společnost, která on-line propojuje zájemce o půjčku s lidmi, kteří chtějí finance poskytnout.

Reklamní spoty v televizi běží od února letošního roku a Čenský v reklamě účinkuje s maskotem v podobě mluvícího žirafáka Muppeta. Pro herce to je, vedle natáčení seriálu Ordinace, další velký kšeft. A vypadá to, že má u diváků velký úspěch, takže si zadavatelé reklamy mnou ruce.

Není divu, že si vybrali právě jeho, poněvadž Čenský je důvěryhodný, všeobecně oblíbený a sálá z něj velké charisma. A spokojenost to bude nejspíš oboustranná.

Proslýchá se, že Čenský si přijde na výdělek přes milion, podobně jako v minulosti například známý televizní kuchař a kutil Láďa Hruška (42), který si tak vydělal skvělé peníze u jiné nebankovní instituce. Ale jak se říká: peníze nejsou všechno. Herec prozradil, proč se dlouhé roky trápil.

Pořád ho to moc trápí

Herecká profese má kromě slávy, peněz a pozlátka bohužel také své stinné stránky, které si v životech herců vybírají svou daň. Časově náročnému natáčení filmů a seriálů, hraní v divadle a moderování obětoval Čenský kus svého života. Jenže na to doplatil jeho syn Matyáš (30), který už si dávno žije svůj samostatný život.

Až po dlouhém čase si prý uvědomil, jak velkou chybu udělal. Kvůli neustálému natáčení byl herec pořád v práci, a tak prošvihl všechny důležité události, kdy byl Matyaš ještě malý a svého otce potřeboval. Času stráveného mimo domov prý zpětně lituje a uvnitř ho to užírá.

Kdyby mohl vrátit čas, byl by se synem častěji a nenechal by se okrást o společně strávené chvíle. Matyášovi se teď údajně snaží všechno vynahradit. Není na to už pozdě?

Herec si myslí, že nikdy není na žádnou změnu pozdě. A jak se říká: lepší pozdě nežli vůbec. Snad se mu podaří vztah se synem urovnat a odměnou mu budou vnoučata. Bude z něj určitě sexy dědeček!

Proč stále skrývá svou manželku?

Jeden z posledních gentlemanů působí, jako kdyby byl svobodný, když se kolem něj pořád točí tolik žen. To je ale zdání, protože herec je už přes třicet let ženatý. Proč ale nebere ženu na společenské akce, na něž sám tak rád chodí?

Jeho žena Dana (49) je lékařka a o žádné předvádění se ve společnosti hvězd nestojí. Netouží být středem pozornosti a nechat se fotit. Nechává prý manželovi prostor a je hodně tolerantní. „Moje žena prostě ví, že když míjíme dvě holky zezadu, vždycky se nějakým způsobem podívám, jak vypadají i z té druhé strany,“ přiznal.

Popsal i jejich úsměvné námluvy. „Nebudete mi věřit, ale vybral jsem si ji já. Zaujala mě, ale její nejlepší kamarádka mě varovala: ‚Nedělej si nárok. Na tu nemáš.‘ A to rozhodlo. To jsem tak nemohl nechat!“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama