Vyrobte si domácí skořicovou pastu

Už nechcete utrácet za drahé zubní pasty, které vám stejně nechutnají? Nemusíte! Vyrobte si doma svou vlastní, u které budete přesně vědět, jaké ingredience obsahuje.

Tak co na to říkáte? Pusťte se do práce, ať si zítra můžete vyčistit zuby se stoprocentně domácí voňavou, a k tomu navíc ještě chutnou pastou.

Také vás může zajímat ...

Co budete potřebovat?

Na výrobu si připravte antibakteriální kokosový tuk, xylitol, který udržuje neutrální pH, jedlou sodu, bentonit na remineralizaci zubní skloviny, mletou skořici, stévii sladkou v prášku. Což je bylinka antibaktebránící zubnímu kazu. A nakonec esenciální oleje tea tree a hřebíček, které mají protiplísňový účinek. Jde se na věc!

Do menší skleničky dejte čtyři čajové lžičky tuku, do něho nasypte půl lžičky xylitolu.

Poté jednu lžičku jedné sody a lžičku bentonitu. Nakonec čtvrt lžičky mleté skořice, špetku stévie v prášku a pár kapek od každého voňavého esenciálního oleje. Všechno ve skleničce důkladně promíchejte a máte hotovo.

Domácí pastu stačí jen nabrat kartáčkem. Vydrží vám tak dlouho, jak dlouhou trvanlivost mají jednotlivé přidané přísady.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama