Zabydlela se u vás kuna? Zkuste naše rady, jak se jí zbavit!

Kuna není návštěvou, o kterou by někdo stál. Rozkouše, na co přijde. Paseka, kterou nadělá, vás může přijít pěkně draho. A zbavit se této šelmičky není vůbec snadné.

Škody na majetku nejsou ani zdaleka všechno, co lze od kuny čekat. Během noci dělá navíc nesnesitelný rámus a to, co po ní zůstává, rozhodně nevoní po fialkách. Co se ale jejího vypuzení týče, je sázka do loterie.

Také vás může zajímat ...

Rad, jak se zbavit kuny existuje spousta, ale ne každá funguje každému. To, co si jeden nemůže vynachválit, se jinému často neosvědčilo. Platí to i pro akustické, nebo ultrazvukové odpuzovače, které můžete koupit. Dokonce i ty někomu pomohou, a někomu ne. Jak si s nevítaným návštěvníkem poradili naši předkové?

Respekt z predátora

Účinnost této metody potvrzují hojné prosby lidí v zoologické zahradě o lví a tygří výkaly. Této poptávce, se kterou se lidé ve velkém na zoo obracejí, za pokus určitě stojí. Poohlédněte se tedy po kontaktu na nějakou zoologickou zahradu a zeptejte se, zda by vám exkrementy kočkovitých šelem nedarovali.

Kuna se s tak silným nepřítelem rozhodně nebude chtít setkat, a půjde mu rychle z cesty. Pomoci vám ale mohou také trsy psích chlupů nebo můžete zkusit také lidské vlasy. Musí to být ale vlasy pánské, nebarvené a ustřižené před umytím. Chuchvalce vlasů rozházejte v místech, kde se kuna pohybuje. Někdo chuchvalce vlasů fixuje do silonových ponožek a na různá místa pak zavěsí.

Tento vlasový odpuzovač je nutné obměňovat.

Silný parfém či naftalín

Trochu choulostivý a pro někoho možná nechutný způsob, jak se šelmy zbavit, je bojovat svou vlastní močí. Po trusu šelem bývá druhým nejúčinnějším prostředkem. Když si vlastní teritorium označkujete svou močí, kuna by vám měla dát pokoj. Bude respektovat vaše územní práva. Moč můžete aplikovat na půdu, nebo na různá místa kolem domu.

V některých drogeriích jsou stále k dostání naftalínové válečky nebo kuličky.

Ty je také možné rozvěsit tam, kde se kuna nachází. Tento způsob je výborný hlavně tehdy, když vás kuna trápí v autě. Také kousky látky namočené do nafty jsou účinné. Stačí je rozházet po půdě nebo kolem auta či domu. A zkusit můžete také silný parfém, který vám nevyhovuje. Pokud se vám někdo netrefil do vkusu, můžete parfém použít v boji proti kuně.

Nechte jej otevřený, bez rozprašovacího aplikátoru na půdě.

Silné vůně kunám nejsou vůbec sympatické.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...