Zázračné bobule posílí vaši imunitu

Pokud jste se rozhodli, že vyzkoušíte blahodárné účinky rakytníku řešetlákového, můžete si po celý rok v lékárně anebo v obchodech se zdravou výživou koupit výrobky, které ho obsahují. Ať už se jedná o sirupy, marmelády a nebo třeba potravinové doplňky.

Dostatek vitamínů po celý rok Pokud jste se dokonce rozhodli pro jeho pěstování, tak jistě víte, že se sice sklízí na podzim, přesto ho můžete mít k dispozici po celý rok. Kdo má rakytník na zahrádce, tak si nejspíš jeho bobulky včas zamrazil.

Rakytník je navíc vhodný i k ostatním oblíbeným způsobům konzervace. Jeho bobulky můžete sušit, nebo si z nich vyrobit chutné šťávy, marmelády a pečené čaje. Příprava čaje není žádné umění Oranžové plody rakytníku jsou totiž doslova nabité zdraví prospěšnými látkami.

Najdete v nich velké množství vitaminů C, A, E, F, D a mnoho dalších. Navíc je bohatý na stopové prvky jako je hořčík, železo nebo bór. Nejlépe se k těmto látkám dostanete, když oranžové bobule vymačkáte v odšťavňovači. Šťávu doslaďte ovocným nebo hroznovým cukrem, sirupem či medem a pak popíjejte. Příprava čaje z rakytníku není žádné umění.

Budete potřebovat pouze jeho sušené plody, na jednu dávku zhruba 2 polévkové lžíce.

Ty nasypejte do hrnce, zalijte vodou a povařte asi 5 minut. Poté sceďte a můžete ochutnat. Čaj by se měl pít čerstvý a vlažný. Úžasná maska Na vaši pleť bude blahodárně působit rakytníková maska. Smíchejte 2 lžíce rozmačkaných plodů, 1 lžičku rakytníkové šťávy, 2 lžíce tučného tvarohu a 1 lžičku medu.

Naneste na obličej a dekolt a po dvaceti minutách opláchněte. Z rakytníku si můžete vyrobit i vynikající džem, který pak můžete využít nejen na pečivo, ale třeba ráno k snídani do jogurtu. Stejně skvělý je také tvaroh ochucený rakytníkovým pyré.

Vitaminovou bombou je rovněž rakytníkový sirup.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...