Zdravé potraviny pro hubnutí

Pokud chcete zhubnout, je kromě pohybu nejlepší úprava stravy a dostatek pohybu. Zkuste následující potraviny, půjde vám to mnohem lépe.

Ananas

Také vás může zajímat ...

Až 90 % z tohoto ovoce je voda, asi 8 % sacharidy a zbývající 2 % bílkoviny, vláknina a tuky. Obsahuje spoustu minerálů a vitaminů, a hlavně bromelin, což je enzym, který pomáhá odbourávat tuky, působí příznivě na trávení. Je však potřeba jíst pouze čerstvé ovoce.

Chilli

Chilli papričky obsahují kapsaicin, látku, která zvyšuje vnitřní teplotu těla, podporuje oběhovou soustavu a činnost srdce. Díky tomu zrychluje trávení a donutí tělo spalovat tuky. Pálivá jídla snižují chuť na tučné, slané a sladké. Dejte jen pozor na dávkování, při nadměrné konzumaci byste si mohli přivodit zažívací problémy.

Čaj matcha

Japonský čaj Matcha obsahuje látky, které zrychlují metabolismus a upřednostňují tuky jako energetické palivo. Díky tomu čaj pomáhají likvidovat tuky až o 40 % rychleji. Je v něm také velké množství antioxidantů, minerálů, vitamínů a vlákniny. Prášek stačí rozšlehat ve vodě, dá se pít teplý, studený nebo přimíchat do jogurtu či kaše.

Aby si udržel všechny výhody, připravujte si ho v teplotě maximálně do 70 °C.

Losos

Mořské ryby jsou bohaté na vitamíny, jód, bílkoviny a zejména na omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, které přispávají i k lepšímu stavu kloubů, srdce, oběhové soustavy a mají protizánětlivé účinky. Jsou i skvělým zdrojem vitaminu D, jehož nedostatek vede i ke zvýšenému ukládání tuku v těle.

Mandle

Mandle jsou plné vitaminů skupiny B, vápníku, draslíku a hořčíku. Brání vstřebávání cholesterolu ze zažívacího ústrojí a snižují jeho hladinu až o 10 %. Mají vysoký obsah zdravých tuků a esenciálních mastných kyselin. Stačí zhruba hrst denně v přírodním stavu. Pražené v oleji, solené nebo obalené v cukru vám kila shodit nepomohou.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama