Zdravý a pestrý jídelníček pro aktivního psa

Vhodnou výživou předejdete spoustě zdravotních problémů, navíc váš čtyřnohý miláček bude vitální a jeho srst bude krásná a zářivá.

Co dalšího, kromě kvalitního psího krmiva, byste do jeho jídelníčku měli zařadit, a proč?

Řepa

Napomáhá trávení, správné funkci střev, zlepšuje obranyschopnost organismu. Je zdrojem draslíku, křemíku, vitamínu C a kyseliny listové.

Čekanka

Obsahuje spoustu dobrých látek, jako třeba vitaminy C, A, B, draslík, vápník, fosfor, hořčík, sodík, železo, mangan, zinek, měď. Použít můžeme jak kořen, tak takzvané čekankové puky, které mají dobrý vliv na játra, žlučník a střeva.

Kefír

Acidofilní či kefírová mléka pomáhají jak při nedostatku vápníku, tak na zažívání a jeho vrácení do rovnováhy, třeba po antibiotické léčbě.

Celer

Dužina i nať mají vysoký obsah vitaminů skupiny B a „céčka“. Vysoký je i obsah minerálních látek a přírodních silic. Je skvělý pro psy s problémy močových cest a bolavým žaludkem.

Ředkev a ředkvička

Mají antibakteriální účinky, upravují trávení, rozpouští ledvinové kameny, uvolňují hleny. Hodí se při problémech s dýchacími cestami a pro celkové posílení imunity.

Dýně

Dobře působí na trávení. Obsahuje minerální látky, alfa a beta karoten a vlákninu. Je skvělý antioxidant, snižuje hladinu cholesterolu, celkově posiluje organismus

Okurka

V okurkách najdete betakaroten a vitaminy skupiny B. Mají antioxidační účinky, čistí střeva a podporují činnost slinivky břišní.

Maliny

Obsahují pektiny, kyselinu citronovou a salicylovou, a řadu důležitých vitaminů a minerálních látek. Prospívají očím, hlavně při šerosleposti a zákalech, podporují trávení, čistí ledviny, pomáhají při anemických projevech i při horečkách. Prospět mohou i fenkám, které trpí vyšší intenzitou krvácení během hárání.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama