Zelený zákal. Jak ho léčit?

Někomu se oční tlak zvýší nečekaně, je mu špatně, bolí ho hlava a zvrací. V tomto případě se jedná o akutní glaukom, kdy tlak náhle z 10 až 20 torrů stoupne třeba na 80. Častější je pak chronicky zvýšený glaukom, který vzniká například kvůli infekci, a stoupá až na hodnotu 27 torrů.

Člověk žádné příznaky nepociťuje, postupně ovšem dochází k utlačování zrakového nervu, který ztrácí vlákna, až oko nakonec oslepne. Pomohou i kapky S rostoucím věkem je vždy dobré chodit na pravidelné prohlídky.

Také vás může zajímat ...

Ovšem pokud už zelený zákal máte, existují různé způsoby léčby. Využít můžete například kapičky, které snižují oční tlak a dají se kombinovat s tabletkami. V krajním případě lze udělat chirurgické snížení očního tlaku, kdy se vytvoří umělý odtok, jímž se z oka odvede tekutina.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...