Zvuky, které umějí léčit

Meditujte za zvuků přírody. Zklidní vás to.

Už staří Egypťané léčili zpěvem nespavost. Ve starém Řecku zas hraním na různé trubky léčili psychiku. Znalost blahodárnosti zvuků je stará tisíce let. Pojďte ji vyzkoušet!

Příroda uzdravuje

Také vás může zajímat ...

Buďte co nejčastěji v přírodě, kde se můžete kochat přirozenými, živými zvuky. Pokud tu možnost nemáte, poslouchejte zvuky přírody na cédéčku v domácím pohodlí, nebo poslouchejte klasickou hudbu. Snažte se vyhýbat zvukům, které vás dráždí. Útržky melodií a zvuky zaslechnuté ráno ovlivňují vaši náladu po celý den.

Ovlivňování duševní pohody prostřednictvím zvuků přírody je jedním z nejoblíbenějších směrů ve zvukoterapii.

Často ho vyhledávají obyvatelé měst.

Zpěv léčí celé tělo

Meditační techniky starodávných duchovních tradic využívají zvuku a jeho vibrací jako základního prostředku léčení a duchovního rozvoje. Je prokázáno, že radostný půlhodinový zpěv má příznivý vliv na náladu člověka i na to, jak se celkově cítí. Zpěv nutí dýchací ústrojí k plnému výkonu, stimuluje lepší zásobení buněk kyslíkem, a to se odráží na naší imunitě.

Pravidelné zpívání léčí játra a energetická centra v našem těle, která jsou zodpovědná za kvalitu naší pozornosti.

Rychlá hudební pomoc

Už jste také slyšeli o muzikoterapii? Je to způsob léčení za pomoci zvukových vibrací hudby. Zvuk obsahující hudbu je schopen nejen působit na všechny naše lidské emoce, ale vytvářením biorezonančních kmitů také ovlivňuje stav jednotlivých orgánů a kostí našeho těla.

Jak je to možné? Každý hudební nástroj má svůj typický témbr – zvukové zabarvení, které působí na naše tělo a duši přímo blahodárně. A tak se využívá i při léčbách úzkostí a psychologických poruch. Některé zvuky mohou stimulovat uzdravování orgánů.

Léčivé vibrace zvuku

Léčebný efekt vzniká spojením vibrací zvuků různé výšky, které rezonují s orgány lidského těla. Odborníci tvrdí, že nota „f“ svou frekvencí odpovídá práci žaludku a střev. Pokud rádi posloucháte jazz, podporujete činnost srdce a stimulujete krevní oběh. Hudební klasika uvádí do normy nervový systém a vytváří dobrou náladu.

Hudba je těsnopis emocí

Hudba je silný transformační nástroj pro lidské tělo a duši. Málokdo si však připouští, že současná moderní hudba je okradena o tento potenciál.

Dávno ztratila schopnost léčit. Původní starověká hudba byla totiž založena na harmonických frekvencích, měla jiný rozsah a tím i naprosto jiné působení. Byla vytvořena tak, aby pomohla lidem dosáhnout vyšší úrovně.

Z dochovaných záznamů víme, že se tyto tóniny používaly například v gregoriánských chorálech – chvalozpěvech, o kterých církev tvrdí, že se ztratily.

Ráj pro tělo a duši

Zpěvy v latině byly velmi účinné, protože se díky krásné rezonanci snadno dostaly do podvědomí. Stejně tak působí i jiné způsoby přenosu zvukových vibrací, třeba bubnování.

Účastníky rockového koncertu by ale určitě nenapadlo, že k nevázanému chování, fyzickému neklidu a určitému vytržení je vede právě nesprávná stupnice a špatně seskupené vibrace divoké hudby.

Fascinující zvuky zvířat

Duševní pohodu v nás spolehlivě probouzí kočičí mňoukání, zpěv a cvrlikání ptáků, šum deště, zurčení vody, praskot dřeva v krbu nebo táboráku, pomalý šum mořského příboje nebo chrupání sněhu pod nohama. Prvenství náleží zvukům, které vydávají delfíni. Široký delfíní frekvenční rejstřík pomáhá léčit při onemocněních mozku a celého nervového systému.

Meditativní hudba pomáhá uchovat mládí..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama