Ani princ, ale ani chuďas. Lapiduch!

Lapiduch, to není zrovna klíčová postava v seriálu z lékařského prostředí. Jistě, v současné době není malých hrdinů, každý, kdo je v první linii v boji s virem, zaslouží obdiv, Roman Skamene ovšem s virem nebojuje a doufejme, že se sám stále těší pokud možno dobrému zdraví.

A z obdivu davů se těšil už kdysi dávno. Dnes je za roli sanitáře v seriálu Sestřičky Modrý kód jistě rád, ale byly doby, kdy by o takový štěk nestál ani náhodou. Po uvedení dvoudílné televizní série Princ a chuďas v roce 1971, kde hrál obě postavy, se stal sedmnáctiletý kluk hvězdou první kategorie. Muzikant Ivan Mládek (78) vzpomíná, jak herce použil coby „tahák“ pro lidi na koncert.

Také vás může zajímat ...

„Nedvědi na Strahově?

Hadr!“ líčí komik stručně, jaké davy se tlačily u pódia.

Z kamene není

Skamene ovšem skoro celou svou slávu prolil hrdlem. Pro svůj vztah k alkoholu se stal nespolehlivým a vypekl párkrát i Luďka Sobotu (77), když hrál v jeho divadle. Vypekl i sám sebe, když si ukousl příliš velké sousto a pořídil si Hospodu Skamene. Personál ho okrádal. Nevysoký šéf u podřízených asi velkou autoritu neměl, tím spíš, že ve své hospodě často sám vydatně popíjel.

Zaútočili na něj věřitelé, herci šlo o krk. Zastal se ho velmi rázně známý muž podsvětí Ivan Jonák (†59).

A bylo po problémech.

Chalupa je ráj

Roman Skamene má v životě vlastně kliku. Letošní léto strávil na své chalupě, kterou se mu kdysi podařilo zuby nehty ubránit před exekucí, plaval v bazénku a věnoval se kutilství. Když se ho ptají na alkohol, opět prý seká dobrotu, ale to jsme od něho už párkrát slyšeli a pak zase začal řádit. Uvidíme, co s hercem udělá druhý nouzový stav.

Snad už tvrdě nasbírané zkušeností zúročí větší disciplinovaností.

Motivaci k tomu má, díky dceři Sandře (38) je už dvojnásobným dědečkem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama