Barevné veselé koblihy

Jsou vtipné a určitě u těch nejmenších vzbudí dobrou náladu.

Ingredience

Také vás může zajímat ...

500 g mouky, 300 ml mléka, 35 g kvasnic, 40 g másla, 4 žloutky, 70 g cukru krupice, 1 lžíce rumové tresti, ½ lžičky citronové kůry, marcipán, čokoláda na vaření

Postup

Polovinu mouky dáme do misky, zalijeme ji vlažným mlékem, přidáme špetku cukru a rozdrobíme do něj kvasnice. Vymícháme řídké těsto a necháme ho vykynout. Ve druhé misce smícháme všechny ostatní ingredience, do kterých přidáme vzešlý kvásek, vypracujeme těsto a necháme ho ještě 30 minut kynout.

Těsto rozválíme na 1 cm silné pláty, ze kterých vykrojíme kolečka, na ně naneseme marmeládu, překryjeme je dalším kolečkem z těsta, okraje přitlačíme a zpevníme je tak, že je ještě jednou vykrojíme. Koblihy smažíme tak, aby byly do poloviny ponořené v oleji. Když jsou zlatavé, otočíme je. Osmažené pokládáme na papírovou utěrku, jež vsaje přebytečný tuk.

Kobližky přelijeme barevnými polevami, ještě na horké přilepíme oči z marcipánu a obličeje domalujeme rozehřátou čokoládou.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...