Bylinky ze zahrádky: Pelyněk pravý

Sušte ve svazcích

Pro léčebné účely se sbírá v létě jeho kvetoucí, vrchní zdřevnatělá nať v délce 25 až 35 cm. Ta se pak váže do svazků, které se suší ve stínu. Svazek je ale možné dosušit na slunci. Umělá teplota při sušení by neměla přesáhnout 40 °C.

Také vás může zajímat ...

Pomáhá při léčbě jater a žlučníku

Pelyněk podporuje trávení, zmírňuje křeče, odstraňuje plynatost a nadýmání. Také pročišťuje tlusté střevo, zbavuje ho parazitů, jako jsou například hlístice, a podporuje vylučování žaludečních kyselin.

Pomáhá při léčbě jater, žlučníku či dvanáctníku. Díky antibiotickým účinkům zmírňuje horečku, bolest a jeho antiseptické účinky zase likvidují bakterie a viry.

Pelyňkový čaj

1 čajovou lžičku sušeného řezaného pelyňku zalijte větším šálkem horké vody.

Nechte louhovat 5–10 minut, přeceďte Čaj pijte po doušcích a jen při zdravotních potížích. Není totiž vhodné ho užívat dlouhodobě, a to zejména pro těhotné ženy..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama