Čerstvé, nebo raději sušené?

Jsou chutné a sladké i přesto pomáhají spalovat tukové polštářky. Máme na mysli fíky, které bývají ozdobou vánočního stolu.

Hubnutí

Také vás může zajímat ...

Fíky obsahují látky, které pomáhají tělu udržovat stabilní hladinu cukru v krvi, kromě toho mají také nízký glykemický index, takže spolehlivě zaženou pocit hladu. Když je sníte už nebudete mít chuť na kalorické bomby – na vánoční cukroví, čokoládu a další pamlsky.

Důležité minerály

Fíky vás ochrání i před problémy se srdcem, protože mají hodně draslíku, a také před osteoporózou jelikož obsahují vápník a fosfor ve velmi příznivém poměru pro obnovu kostní tkáně.

Mají i vysoký obsah vlákniny takže působí blahodárně na funkci trávicího ústrojí – čistí střeva, mají projímavé účinky a pomáhají rovněž při žlučníkových a jaterních problémech.

Čerstvé nebo sušené?

Je to jedno. U nás si čerstvé fíky můžete koupit, jsou lahodné, ale je nutné je sníst během pár dní. Vhodnou náhradou jsou sušené fíky, které jsou na rozdíl od čerstvých ochuzené pouze o podíl vody, ale zůstávají v nich všechny živiny.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama