5 pravidel, jak rychle shodit pár kil

Nedopnete kalhoty a všechno oblečení vás škrtí? Zbavit se nadbytečných kilogramů nemusí být těžké.

Zhubnu alespoň 5 kilogramů. To je jedno z nejčastějších předsevzetí, které si dáváme s příchodem nového kalendářního roku. Poradíme vám, jak odstranit škody na zdraví a linii vyvolané přejídáním.

1. Nespoléhejte na zaručené diety

Zdaleka nejhorší je se po dnech přejídání vrhnout na nějakou zaručenou dietu. To opravdu může nadělat víc škody než přejedení se kapra s majonézovým salátem nebo hodobožové kachny. Drastické diety totiž vedou jen ke krátkodobému snížení váhy.

2. Kdy začít

Shazovat kila se má postupně. Pusťte se do toho s rozmyslem a pevnou vůlí a mějte na paměti, že zhubnout rychle zdravým způsobem prostě nejde. A zkuste se nenervovat kvůli tomu, že kila nejdou dolů. Stres může hubnutí zpomalit nebo úplně zastavit. Úbytek váhy stejně bývá vidět nejdřív za měsíc.

3. Dostaňte to pod kontrolu

Nejdůležitější je přestat s nekontrolovaným pojídáním v průběhu celého dne! Pořiďte si bloček a do něj si pište vše, co během dne jíte, v kolik to bylo hodin, kde jste jedli a co jste při tom dělali.

Ne, není to zbytečné. Minimálně zpětné čtení o tom, co všechno dokážete spořádat, vás vyděsí tak, že hned „uberete plyn“.

4. Dívejte se do talíře

Snažte se také nejíst při čtení, při práci s počítačem nebo u televize. To je zaručený způsob, jak během filmu spořádat celou mísu zbylého cukroví. Při jídle musíte být soustředění jen na pohled do talíře a pomalé žvýkání stravy.

5. Hlad je převlečená žízeň

Neobklopujte se jídlem, kterého je dost na přidání. Pak už stačí jen mít slabší vůli a poddat se touze po další porci. Ty si dávejte jen docela malé. Jestli na vás dolehne pocit hladu, i když jste před chvílí jedli, napijte se. Ne nadarmo se říká, že hlad je převlečená žízeň. Dodržujte pitný režim a popíjejte vodu každou půlhodinu.

reklama
reklama