8 tipů, jak pečovat o vaše rty

Každá žena chce mít krásné a vyživené rty. Věnujte rtům stejnou péči jako ostatním částem vašeho těla a bohatě se vám odmění. Nevíte jak? Poradíme vám.

1. Balzám na rty

Většina balzámů a jeleních lojů obsahuje parfemaci a barviva. U mnoha žen proto dochází k alergické reakci v podobě oparů. Proto vsaďte na biokvalitu a vybírejte si takové balzámy, které se vyrábějí jen z přírodních surovin.

2. Zvláčňující maska

Umíchejte si takovou masku na rty, která jim dodá potřebné vitaminy, zvláční je a zjemní. Lžičku olivového oleje smíchejte s lžičkou medu a pár kapkami citronu. Rty pomažte směsí a nechte působit půl hodiny.

3. Kousání zakázáno

V žádném případě si rty nikdy necucejte, neokusujte ani neolupujte.Tak je poškodíte ještě mnohem víc.

4. Vitaminy

Dopřejte jim vitaminů, co hrdlo ráčí. Jezte hodně ovoce a zeleniny a také užívejte doplňky stravy, v nichž jsou obsaženy vitaminy B, E a zinek. Za popraskané a nezdravě vypadající rty totiž většinou může právě nedostatek vitaminů.

5. Nekuřte

Vlivem kouření dochází ke zpomalení průtoku krve a výživy pleti. Kouření deformuje strukturu rtů, a tak se vytvářejí typické kuřácké vrásky.

6. Peeling

Alespoň jednou nebo dvakrát týdně si udělejte peeling. Stačí smíchat trochu třtinového cukru s medem. Směsí si pak potřete rty a několik minut si směsí rty bruste. Rty se prokrví a budou krásně nadýchané. Výsledek se projeví ihned!

7. Hygiena

Nepijte z cizí láhve nebo skleničky, nepůjčujte si příbory.Snadno se vám tak na rty dostanou bakterie, které způsobují nepříjemné opary.

8. Čajovníkový olej

Jednou za dva týdny si dopřejte obklad s tea tree olejem. Pět kapek smíchejte se lžičkou olivového oleje a naneste tenkou vrstvu na rty. Nechte působit přes noc. Můžete pár kapek tea tree oleje nanést na rty potřené jelením lojem.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden