Arganový olej je elixír na pleť

Oblíbený olej, který se získává ze vzácného stromu, sice patří k těm dražším, ovšem jeho účinky rozhodně stojí za to. Co dokáže arganový olej s vaší pletí a jak ho správně používat? 

Na problematickou pleť

Díky obsahu vitaminů (A a F), esenciálních kyselin a v neposlední řadě i díky skvělým hydratačním účinkům patří k olejům, které ocení každá pleť. Arganový olej je vhodný pro osoby v každém věku, včetně těch s problematickou pletí. Hodí se totiž i k léčbě různých kožních problémů, jako jsou suchá kůže, záněty, ekzémy a lupenka.

Na mastnou pleť

I když se většina lidí s mastnou pletí olejům podvědomě vyhýbá, arganového oleje se bát nemusejí, ba právě naopak. Není totiž vůbec mastný, a dokonce pomáhá z pokožky odstranit přebytečný maz a snížit jeho nadbytečnou tvorbu. Díky protizánětlivým účinkům dokáže bojovat proti tvorbě akné, další látky v něm obsažené zase korigují jeho pozůstatky.

Který přípravek vybrat

Na trhu naleznete mnoho přípravků obsahujících arganový olej, ať už se jedná o různá omlazující séra či výživné krémy. Nejúčinnější je však pořídit si lahvičku čistého bio arganového oleje, který pak můžete používat klidně samotný, například večer místo krému. Stačí pár kapek.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden