Divoká kachna na Beaujolais

Jan Punčochář miluje všechna jídla, ale maso u něj prostě vítězí. Rád si pohrává s recepty a předělává je, třeba jako tento.

Ingredience: 1 očištěná kachna, olivový olej, 150 g anglické slaniny, 2 mrkve, 2 šalotky, ¼ bulvy celeru, 1 řapík celeru, 700 ml vína Beaujolais, 2 lžíce červeného vinného octa, 2 lžíce rajčatového protlaku, 1 svazek bouquet garni (kytička bylinek: petržel, 2 bobkové listy, bazalka), 8 kuliček černého pepře, 6 kuliček nového koření, 150 g másla, sůl, čerstvě mletý pepř

Postup: Kachnu rozdělíme na čtvrtiny.Z dlouhých kostí odstraníme koncové klouby, konec kosti obnažíme stáhnutím masa. Nakrájíme polovinu slaniny a šalotku nadrobno. Mrkev, celer a řapík celeru překrájíme na větší kusy. V hrnci rozpálíme 2 lžíce oleje, vsypeme nakrájené suroviny a opékáme.

Do základu přilijeme jen trochu Beaujolais, přidáme plamen a restujeme, dokud se víno neodpaří. Protlak rozmíchaný s trochou Beaujolais přilijeme k zeleninovému základu. Přidáme 2 lžíce octa a kytičku bylinek.

Celé koření vložíme do sítka na koření, uzavřeme a ponoříme do základu. Porce kachny ze všech stran osolíme, opepříme a naskládáme do pekáče. Zalijeme zchladlou marinádou i se zeleninou a kořením. Přes pekáč přetáhneme potravinovou fólií a dáme do lednice.  Marinujeme do druhého dne. Kachnu pak pečeme přibližně 2 hodiny při 140 °C doměkka.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden