Důvěra je ve vztahu nejdůležitější. Teď už to vím.

Spokojené manželství se může zbortit z minuty na minutu. U mě k takovému momentu došlo, když jsem v manželově kapse našla nečekanou krabičku…

Abyste tomu dobře rozuměli, manželovi jsem kapsy neprohledávala z podezíravosti nebo zvědavosti, ale protože v nich neustále něco zapomínal, a tak jsem je před každým praním kontrolovala. Jednoho dne jsem v nich objevila krabičku prezervativů.

Pojala jsem podezření

Dočista mi to vyrazilo dech, protože my jsme nic takového nepoužívali. Proto mě ihned napadlo, že má manžel milenku. Ještě větší šok to byl proto, že jsem si myslela, že máme moc hezké manželství.

Byla jsem v našem vztahu šťastná a myslela jsem si, že to manžel cítí stejně. Dokonce i naši známí nám náš vztah záviděli.

Cítila jsem zradu

V tu chvíli, kdy jsem onu věc našla, jsem si myslela, že se mi zhroutil svět. Okamžitě jsem si totiž vzpomněla na svého prvního manžela, který byl chronický nevěrník. Podváděl mě s kde kým – se svojí sekretářkou, dokonce i s naší sousedkou.

Myslela jsem si, že Miroslav je jiný. Moc dobře o tom všem věděl a musel se hodně snažit, aby mě získal. Proto by mě nikdy nenapadlo, že mě právě i on bude podvádět. Jak mi to jen mohl udělat? A hlavně proč? Pokud zatoužil po jiné ženě, tak proč se se mnou nerozešel? Proč mě musel zradit?

Odešla jsem z bytu

V době, kdy jsem ten osudný balíček prezervativů objevila, byl zrovna Miroslav na třídenní služební cestě v Brně. Využila jsem toho a zavolala své nejlepší kamarádce Ivetě. Všechno jsem jí řekla a požádala jsem jí, jestli by mi na několik dní neposkytla azyl. V našem bytě jsem Miroslavovi nechala na stole jen krátký vzkaz, že odcházím.

Manžel byl neodbytný

Když se Miroslav vrátil z Brna, začal mě bombardovat telefonáty, které jsem pochopitelně nebrala. Pak obvolával všechny mé známé, a když mě zapřeli, rozhodl se jednoho po druhém obejít. Když zazvonil na Ivetiny dveře, už jsem se dál schovávat nemohla. S nevolí jsem ho pustila dál.

Hloupé nedorozumění

Udělala jsem nám kafe a posadili jsme se ke stolu v kuchyni. Miroslav se tvářil naprosto nechápavě. Dokonce měl tu drzost ptát se mě, co se stalo a proč jsem se odstěhovala. To už jsem se neudržela a všechno jsem mu vmetla do tváře.

Vyčetla jsem mu, jak mi to mohl po tolika letech manželství udělat. Miroslav na mě koukal s pusou dokořán, a pak se začal smát. „To byla reklamní akce. Rozdávali je v nákupním centru i s nějakým letáčkem ohledně prevence pohlavních nemocí, tak jsem si ho vzal a strčil do kapsy. Úplně jsem na něj zapomněl.“

Říkal mi pravdu

Teď jsem pro změnu vykulila oči já na něj. Opravdu si myslí, že mu tuhle báchorku uvěřím? Byla jsem přesvědčená, že mi lže. Manžel však trval na svém a prý, že mi dokáže, že mluví pravdu.

Vstal a popadl mě za ruku. Dotáhl mě do onoho nákupního centra. A skutečně. Několik dobrovolníků tam rozdávalo kolemjdoucím letáčky a vzorky prezervativů zdarma.

Báječný chlap

Zůstala jsem stát jako opařená, v obličeji rudá jako rak. Styděla jsem se, že jsem Miroslava hned podezírala z nevěry a také za své jednání. Odešla jsem od něj, aniž bych mu dala možnost to celé vysvětlit.

A přitom to bylo jen jedno velké nedorozumění. Manžel se naštěstí zachoval skvěle. Netrápil mě a moje omluvy přijal. Společně jsme pak zajeli ke kamarádce pro moje věci a vrátili jsme se domů. Uvědomila jsem si, jak moc je důvěra ve vztahu důležitá a taky to, že všichni muži rozhodně nejsou stejní.

Alice P. (60), Morava  

reklama
reklama

Komentáře