Jak na to: Aby lokny vydržely celý den

Mít krásné a nadýchané vlny, které vydrží celý den i v sychravém počasí, je sen nejedné dlouhovlásky. Jak na to?

Jestliže si natočíte vlasy, a krásné vlny vám vydrží jen pár hodin, asi děláte něco špatně. Možná vám při úpravě vlasů vypadl jen jeden důležitý krok, který lokýnky na dlouho zafixuje, a je po účesu snů. Pojďme na to postupně...

Na první dobrou

Vlas by se měl při tvorbě vln zahřát jen jednou. Pokud používáte k tvorbě vln kulmu nebo žehličku, je dobré umyté vlasy ošetřit termo produktem s tužicí složkou a vlasy pak vysušit fénem dosucha pouze přes prsty, nikoli přes kartáč.

Tím budou po vysušení přirozeně splývat a vy je vytvarujete do vln až za použití kulmy nebo žehličky. Po natočení vlny zafixujte pružným lakem na vlasy.

Na co si dát pozor?

Když už máte vlasy krásně natočené a nalakované, musíte si po celý den dávat pozor na to, abyste si na ně nesahala. Jakmile totiž „zajedete“ rukou do své kštice, nejenže si účes poničíte, ale vlasy se začnou mastit a budou postupně ztrácet tvar i objem.

Když je budete chtít načechrat či pročesat, vezměte si na pomoc hřeben s řídkými zuby, který vlny neponičí. Zároveň u sebe mějte lak na vlasy, kterým během dne své kudrliny párkrát přestříknete.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden